more_horiz
Wiadomości

W 16 miastach ruszają Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wydarzenie w Olsztynie otworzy szef MON

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 05:55
W piątek w wybranych miastach Polski ruszają Wojskowe Targi Służby i Pracy. Kierownictwo resortu obrony zaprasza na inaugurację dwudniowego wydarzenia do Olsztyna, gdzie wystawców i potencjalnych kandydatów do służby w armii przywita wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
W 16 miastach Polski ruszają Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wydarzenie w Olsztynie będzie otwierał szef MON wicepremier Mariusz Błaszczak
W 16 miastach Polski ruszają Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wydarzenie w Olsztynie będzie otwierał szef MON wicepremier Mariusz BłaszczakFoto: twitter.com/WCR_Olsztyn

Współorganizatorem targów jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji - instytucja zajmująca się pozyskiwaniem ochotników do służby w wojsku.

Praca w wojsku czeka na chętnych

W czasie dwóch dni targów między 9.00 a 18.00 będzie można dowiedzieć się, jak wygląda zawodowy rozwój w siłach zbrojnych, na jakie można liczyć wynagrodzenie i jakich kandydatów poszukuje polska armia do służby.

Podczas wydarzenia w Olsztynie i piętnastu innych miastach w kraju rekruterzy odpowiedzą na wszystkie pytania potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi wojska. Targowa oferta jest tak przygotowana, żeby spełnić oczekiwania zarówno osób, które chcą wstąpić do zawodowej armii jak i służby terytorialnej lub rocznej dobrowolnej służby zasadniczej.

Kierownictwo resortu obrony przygotowało także ofertę dla cywilów, którzy są zainteresowani pracą w strukturach podległych pod MON.

Targi Służby i Pracy Wojska Polskiego w Olsztynie. Co przygotowano?

Pierwsza edycja Wojskowych Targów Służby i Pracy w Olsztynie odbędzie się w koszarach przy ulicy Saperskiej. Wydarzeniu będą towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego i nowoczesnego uzbrojenia.

Żołnierze zaprezentują m.in. południowokoreańską armatohaubicę K9 Thunder, czołg K2, przeciwlotnicze zestawy rakietowe Poprad, wyrzutnię Langusta oraz armatohaubicę Krab. Miłośnicy armii będą też mogli podziwiać Leopardy, transportery Rosomak i śmigłowce wielozadaniowe Black Hawk.

Przygotowano również pokazy wyszkolenia żołnierzy, udzielania pierwszej pomocy oraz musztrę i występ wojskowej orkiestry.

Posłuchaj
00:53 Drążkiewicz IAR.mp3 Polska armia szuka chętnych do służby i organizuje targi. W Olsztynie przed południem zostanie zainaugurowana pierwsza edycja Wojskowych Targów Służby i Pracy. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)

Czytaj również:

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także