more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: realizujemy politykę, której architektem był Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 13:15
W weekend politycy PiS spotykają się z wyborcami w ramach trasy programowej "Przyszłość to Polska". Rozmowę o bezpieczeństwie energetycznym zainaugurował Jacek Sasin. - Lech Kaczyński był architektem naszego programu politycznego, wizji Polski bezpiecznej i suwerennej, którą realizujemy i będziemy nadal realizować - powiedział w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Jacek Sasin, w ramach akcji Przyszłość to Polska spotkał się z mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego w woj. podlaskim
Jacek Sasin, w ramach akcji "Przyszłość to Polska" spotkał się z mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego w woj. podlaskimFoto: twitter.com/pisorgpl

W Wysokiem Mazowieckiem wicepremier Jacek Sasin mówił o "alternatywnej rzeczywistości", jaka teraz panowałaby, gdyby koalicja PO-PSL rządziła czwartą kadencję.

"Gdyby rządziło PO, byłaby bieda, bezrobocie i rosyjski gaz"

- Wyobraźcie sobie, jaka byłaby wtedy Polska, czy byłaby taka jak dzisiaj: bezpieczna, która likwiduje podziały, która dba o polskie rodziny. Nie. Wyglądałaby tak: Lotos jest w rękach rosyjskich, tak jak dużo polskich firm, które zostały sprywatyzowane i są własnością zachodnich koncernów. To Polska w dalszym ciągu uzależniona od rosyjskich surowców, rosyjskiej ropy i gazu. Właściwie rosyjskiego gazu nie ma, bo Rosjanie zakręcili kurek. To Polska ogromnego bezrobocia, bo przecież zamknięto już wszystkie kopalnie, górnicy wylądowali na bruku, zresztą nie tylko oni. Upadły tysiące małych i średnich firm, bo przecież po drodze był COVID-19, a rząd nie znalazł pieniędzy, by ich wspomóc. To również Polska, która nie jest bezpieczna militarnie, bo likwiduje jednostki wojskowe i garnizony - mówił minister aktywów państwowych.

- Na szczęście Polska dziś jest inna, bo mieliście odwagę odsunąć tych ludzi od władzy. Mieliście odwagę w 2015 r. dać władzę ludziom, którzy wiedzą, jaki jest interes Polski, jak Polska powinna być zarządzana, którzy mają odwagę podejmować trudne decyzje - zaznaczył polityk.

Jacek Sasin: Lech Kaczyński był architektem naszej wizji Polski

Wskazał, że architektem programu politycznego PiS jest Lech Kaczyński. - Lech Kaczyński był architektem takiej wizji Polski, którą realizujemy, Polski bezpiecznej, suwerennej, która rządzi się sama, dba o każdego obywatela, niezależnie od tego, w jakiej rodzinie się urodził i gdzie mieszka, która będzie bronić każdego kawałka ziemi i odcinka swojej granicy. To jest nasz program, który realizujemy od 7 lat i będziemy nadal realizować - zadeklarował Jacek Sasin.

Dodał, że Lech Kaczyński był atakowany "przez tych, którzy zawsze chcą niszczyć nasze autorytety". - Także dzisiaj niszczą pamięć św. Jana Pawła II. Czasy się zmieniają, a metody są zawsze takie same. Zawsze jest uderzenie w to, co nas spaja. (...) My już znamy te metody. Wiemy, kto to robi i dlaczego to robi. My już wiemy, że partia TVN zawsze jest na przedzie, że działacze z Wiertniczej zrobią wszystko, by nas skłócić, by pozbawić nas autorytetów. Wiemy to i się nie damy. Będziemy bronić naszych autorytetów. Będziemy bronić autorytetu św. Jana Pawła II - podkreślił wicepremier.

"Polska jest bezpieczna energetycznie"

Jak przypomniał, prezydent Lech Kaczyński mówił, że Polska - aby mogła się rozwijać - musi być bezpieczna militarnie i energetycznie. Jacek Sasin powiedział, że rządzący zadbali o bezpieczeństwo energetyczne państwa i Polska nie jest już uzależniona od rosyjskich surowców.

W kontekście bezpieczeństwa energetycznego Sasin wspomniał, że koncepcję budowy gazoportu w Świnoujściu przedstawił prezydent Lech Kaczyński. Wicepremier przypomniał także, że do naszego kraju nie trafiają już gaz i ropa naftowa z Rosji. Mówił, że możliwe są dostawy gazu z innych kierunków dzięki takim inwestycjom, jak właśnie terminal LNG w Świnoujściu i gazociąg Baltic Pipe.

- Przez ten gazociąg, który łączy nas ze złożami norweskimi, możemy sprowadzać 10 miliardów metrów sześciennych gazu. To jest połowa tego, czego potrzebujemy dzisiaj w Polsce - powiedział.

Posłuchaj
00:22 Sasin IAR.mp3 Wicepremier Jacek Sasin mówił, że możliwe są dostawy gazu z innych kierunków dzięki takim inwestycjom, jak terminal LNG w Świnoujściu i gazociąg Baltic Pipe (IAR)

Jacek Sasin przypomniał też, że Polska nie sprowadza już ropy naftowej z Rosji. Jak mówił, udało się to dzięki między innymi powstaniu koncernu multienergetycznego i zawarciu kontraktów z dużymi firmami, w tym strategicznemu partnerstwu Orlenu z Saudi Aramco.

Czytaj również:

IAR/PAP/pb/jmo

Zobacz także

Zobacz także