more_horiz
Wiadomości

Rząd chce rozwijać port w Elblągu. Jednoznaczna deklaracja przedstawiciela MAP

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 17:05
Podsekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Andrzej Śliwka powiedział, że "rząd chce dalszego rozwoju portu w Elblągu". Podczas konferencji prasowej politycy PiS-u zainicjowali zbiórkę podpisów pod petycją ws. przejęcia miejskiego portu przez państwo.
Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka zapewnił, że rząd chce dalej wspierać port w Elblągu
Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka zapewnił, że rząd chce dalej wspierać port w ElbląguFoto: Lukasz Dejnarowicz / Forum

Wiceminister Andrzej Śliwka mówił na konferencji prasowej, że przez ostatnie lata włodarze miasta w ogóle nie interesowali się przyszłością portu. Jak dodał, w tym roku port nie otrzyma wsparcia z budżetu miasta.

Andrzej Śliwka: władze Elbląga nie wspierają miejskiego portu

- Ten port jest nierentowny, a skumulowana strata sięga blisko miliona złotych. Mamy do czynienia z portem, który - z bólem to mówię - bardziej przypomina parking dla tirów niż port z prawdziwego zdarzenia - wskazywał Andrzej Śliwka.

W ocenie posła PiS Leonarda Krasulskiego rozwój elbląskiego portu jest koniecznością, zwłaszcza w kontekście otwartego w zeszłym roku przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jak mówił, ideą przekopu było to, by służył gospodarczemu rozwojowi regionu i by Elbląg stał się miastem portowym z prawdziwego zdarzenia.

Petycja ws. przejęcia miejskiego portu w Elblągu przez państwo

Na konferencji prasowej politycy, miejscy radni oraz sympatycy PiS ogłosili zbiórkę podpisów, zachęcającą elblążan do poparcia przejęcia miejskiego portu przez państwo. - Zbiórka podpisów stanowi odpowiedź na głosy płynące ze strony samych mieszkańców Elbląga - powiedział miejski radny Rafał Traks.

Jak podkreślił, powołany komitet społeczny ma pokazać władzom miasta, że należy dokapitalizować port kwotą 100 milionów złotych i doprowadzić do sytuacji, gdy będzie on portem strategicznym dla gospodarki narodowej.

Inicjatorzy zbiórki mają na celu zebranie przynajmniej dziesięciu tysięcy podpisów elblążan. Inicjatywa ma być prowadzona do 22 kwietnia.

Czytaj również:

Posłuchaj
01:00 Fabisiak IAR.mp3 Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z Polakami pod hasłem "Przyszłość to Polska". Rozmowy te mają stanowić podstawę budowania programu partii rządzącej. Relacja Michała Fabisiaka (IAR)

IAR/jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także