more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki spotkał się z byłym premierem Słowenii. "Europa nadal potrzebuje solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 20:40
"Europa nadal potrzebuje solidarności na rzecz pokoju. Polska, Słowenia i pozostałe kraje regionu pokazują jak ją budować" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu umieścił również na Facebooku zdjęcie ze spotkania z byłym premierem Słowenii Janezem Janszą.
Premier: Europa nadal potrzebuje solidarności na rzecz pokoju
Premier: Europa nadal potrzebuje solidarności na rzecz pokojuFoto: Twitter/Mateusz Morawiecki

"Prawdziwa przyjaźń rodzi się w momentach próby. Z Janezem Janszą wspominaliśmy dziś wspólną wyprawę sprzed roku do Kijowa" - napisał w sobotę wieczorem Mateusz Morawiecki, dodając do wpisu wspólne zdjęcie z Janszą.

Szef rządu podkreślił, że Europa nadal potrzebuje solidarności na rzecz pokoju. "Polska, Słowenia i pozostałe kraje regionu pokazują jak ją budować" - zaznaczył.

Wspólne wsparcie dla Ukrainy. Ważna wizyta przywódców

15 marca 2022 r. premier Mateusz Morawiecki i ówczesny wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą i ówczesnym szefem rządu Słowenii Janezem Janszą przybyli do Kijowa, gdzie spotkali się m.in. z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i szefem tamtejszego rządu Denysem Szmyhalem. Politycy przekazali polityczne wsparcie walczącym od 24 lutego z rosyjską agresją Ukraińcom.

Po spotkaniu prezydent Ukrainy podziękował europejskim politykom za wsparcie. - To jest zdecydowane stanowisko w tym czasie, kiedy nawet wielu ambasadorów opuściło Ukrainę z powodu wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na ogromną skalę na naszą ziemię i ci ludzie, liderzy swoich wspaniałych, niezależnych krajów nie boją się. Bardziej boją się o nasz los i są tutaj, żeby nas wesprzeć i to jest bardzo mocny, mężny, przyjazny krok - powiedział wtedy Zełenski.

- Jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy - dodał prezydent Ukrainy.

Czytaj również:

PAP,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także