more_horiz
Wiadomości

Pogoda: możliwe opady deszczu ze śniegiem. Sprawdź najnowsze prognozy IMGW

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 14:56
- W środę zachmurzenie w kraju na ogół będzie małe i umiarkowane. Na wschodzie będzie pogodnie, zaś na zachodzie pochmurno ze słabymi opadami - poinformował dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.
Od zachodu w kierunku północno-wschodnim przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, która nad ranem dojdzie do centrum kraju
Od zachodu w kierunku północno-wschodnim przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, która nad ranem dojdzie do centrum krajuFoto: N. Antoine/ Shutterstock / IMGW Twitter

W środę na ogół zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, dużo słońca na wschodzie kraju. Im dalej na zachód, tym będzie bardziej pochmurno. Na zachodzie zachmurzenie duże, a pod koniec dnia możliwe słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Podhalu i Suwalszczyźnie, 7 w centrum, do 10 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr będzie zachodni. Na wschodzie możliwe jego porywy do 55 m/h.

Prognoza na noc

W nocy zachmurzenie małe na wschodzie i południowym wschodzie i tam nie powinno padać. Od zachodu w kierunku północno-wschodnim przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, która nad ranem dojdzie do centrum kraju. Na północnym-wschodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna wyniesie od -4 do -1 stopnia Celsjusza na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Najcieplej będzie na zachodzie do 6 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy. W okolicach Bieszczad może być porywisty.

Zobacz także:

IAR/ka

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także