more_horiz
Wiadomości

"Przyszłość to Polska". Elżbieta Witek: PO nie rozumie ludzi, bo nie jest blisko obywateli

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 13:00
- PiS jest partią, która szanuje wszystkich, bez względu na ich pochodzenie i na ich poglądy. PO kompletnie nie rozumie ludzi i nie jest blisko ludzi - powiedziała w sobotę w Tomaszowie Lubelskim marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Przyszłość to Polska. Elżbieta Witek składa wizytę w Tomaszowie Lubelskim
"Przyszłość to Polska". Elżbieta Witek składa wizytę w Tomaszowie LubelskimFoto: PAP/Maciej Kulczyński

[TRANSMISJA]:

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z Polakami pod hasłem "Przyszłość to Polska". Rozmowy te mają stanowić podstawę budowania programu partii rządzącej.

Prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, inaugurując akcję, podkreślał, że głos obywateli jest szczególnie ważny. Zaznaczył, że to oni przekazują prawdziwą wiedzę, dotyczącą potrzeb polskiego społeczeństwa.

Wsparcie dla rodzin

Na spotkaniu z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego Elżbieta Witek mówiła o przypadającej w sobotę siódmej rocznicy wprowadzenia programu 500 plus, który - jak podkreśliła - jest wielkim wsparciem dla polskiej rodziny. Mówiła też o wsparciu dla emerytów.

- Kiedy zastanawiam się nad tym, co obiecywaliśmy roku 2015 i 2019, i czy udało nam się to zrealizować, to w większości przypadków tak. Oczywiście nie wszystko nam się udało, przyznajemy się do tego. Staramy się te błędy naprawić, niektóre wymagają czasu, ale nie udajemy, że ich nie ma - mówiła marszałek Sejmu.


W tym kontekście zarzuciła liderowi PO Donaldowi Tuskowi, że podczas spotkań z Polakami opowiada nieprawdziwe historie. Wskazywała m.in., że Tusk straszył, że nie będzie węgla, a węgiel jest i przetrwaliśmy zimę. Oskarżał PiS o prorosyjskość, choć sam mówił wcześniej o współpracy z Rosją.

"PO jest blisko elit"

- PO kompletnie nie rozumie ludzi. Nie jest blisko ludzi, może jest blisko elit, ale nie blisko ludzi. Jak słyszę takie pogardliwe słowa, które są kierowane do osób pochodzących z tzw. prowincji, to wszystko się we mnie burzy - mówiła Witek i oceniła, że słowo "prowincja" to "piękne słowo, sielskie, spokojne, mówiące o wspólnocie i szacunku do tradycji". - Ja sama pochodzę z prowincji, jestem z tego ogromnie dumna - dodała.

Posłuchaj
00:32 12282645_1.mp3 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego (IAR)

 

Oświadczyła, że to PiS jest partią, która szanuje wszystkich, bez względu na ich pochodzenie i na ich poglądy. - PiS jest partią wolnościową, my - w przeciwieństwie do naszych konkurentów - do niczego naszych obywateli nie zmuszamy - mówiła.

Czytaj także:

IAR/PAP/pb,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także