more_horiz
Wiadomości

Palikot na okładce "Newsweek Polska". Jan Śpiewak: ocieplanie wizerunku alkopatusa

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 12:10
"Tomasz Sekielski ociepla wizerunek jednego z największych alkopatusów w Polsce" - napisał na Twitterze aktywista Jan Śpiewak, komentując najnowsze wydanie tygodnika prowadzonego przez Sekielskiego. Chodzi o tekst poświęcony Januszowi Palikotowi.
Paweł Śpiewak skomentował okładkę najnowszego Newsweek Polska
Paweł Śpiewak skomentował okładkę najnowszego "Newsweek Polska"Foto: Twitter/@JanSpiewak

"Prześwietlamy biznesy kulinarnego gawędziarza i filozofa od napojów wyskokowych" - głosi zapowiedź najnowszego numeru "Newsweek Polska" wydrukowana na okładce tygodnika. Towarzyszą temu zdjęcia Roberta Makłowicza i Janusza Palikota.

Oburzenie Jana Śpiewaka. "Pogadaj z bratem"

Zdjęcie Janusza Palikota, byłego polityka Twojego Ruchu, oburzyło aktywistę Jana Śpiewaka. "Tomasz Sekielski ociepla wizerunek jednego z największych alko patusów w Polsce, który doprowadził do tragedii tysięcy ludzi i właśnie dostał zarzuty za przestępcze reklamy alko" - napisał na Twitterze.

"Może pogadaj z bratem, jakie szkody tą okładką i tekstem poczyniłeś" - zakończył swój wpis aktywista.

"W ten sposób Śpiewak odniósł się do sytuacji Marka Sekielskiego, który wspólnie z bratem produkuje filmy dokumentalne. Producent przyznał się do swojej walki z uzależnieniem od alkoholu" - zaznacza portal wPolityce.pl.

Zarzuty wobec celebryty i byłego polityka

W czwartek 6 kwietnia Jan Śpiewak poinformował w mediach społecznościowych, że były poseł Twojego Ruchu i prezenter TVN, z jego zawiadomienia, usłyszeli zarzuty prokuratorskie w związku z reklamą alkoholu.

"Palikot i Wojewódzki po moim zawiadomieniu dostali zarzuty karne za reklamę alkoholu w internecie. To początek sprzątania internetu z kryminalnych reklam" - napisał Paweł Śpiewak na Twitterze.

Postępowanie z zawiadomienia Jana Śpiewaka wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. - W sprawie tej prokurator trzem osobom przedstawił zarzuty. Są to osoby, które prowadzą w mediach społecznościowych profile publiczne o znacznym zasięgu, obserwowane przez wielu użytkowników. Zarzuty te dotyczą reklamowania za pośrednictwem tych profili w mediach społecznościowych napojów alkoholowych w sposób sprzeczny z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - powiedział prokurator Marek Skrzetuski.

Czytaj także:

wPolityce.pl, Newsweek.pl. Twitter, PAP/ mbl

Zobacz także

Zobacz także