more_horiz
Wiadomości

Chłodny front i burze. Ostrzeżenie IMGW dla kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 07:01
Polska jest w zasięgu klina wyżowego, ale na południowym wschodzie kraju zaznacza się obecność frontu chłodnego. W tym rejonie prognozowane są dziś burze. IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia. 
Na południowym wschodzie IMGW prognozuje dziś burze
Na południowym wschodzie IMGW prognozuje dziś burzeFoto: shutterstock/PromKaz; IMGW

Alert obejmuje całe województwo podkarpackie, wschodnią część małopolskiego, południową lubelskiego oraz pięć powiatów świętokrzyskiego. Na tym obszarze prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie także grad.

Ostrzeżenie jest ważne od południa do godz. 21.

Na termometrach ok. 20 stopni

Nadal najchłodniej będzie nad samym morzem. Tam od 13 do 16 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju temperatura wzrośnie do 17-20 stopni. Najcieplej piątek zapowiada się na wschodzie, do 22 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, w trakcie burz porywy wiatru do 60 km/h. Powieje z północnego zachodu i zachodu.

- Noc z piątku na sobotę będzie pogodna. Jedynie początkowo na krańcach południowo-wschodnich jeszcze nieco więcej chmur i zanikające opady deszczu – powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW.

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także