more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: PiS jest spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego w wolnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 21:40
Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Twitterze przypomniał, że w niedzielę w Starej Błotnicy obchodziliśmy Święto Niepodległościowego Ruchu Ludowego. Podkreślił, że to Prawo i Sprawiedliwość jest rzeczywistym spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego w wolnej Polsce.
Premier Morawiecki: PiS jest spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego w wolnej Polsce
Premier Morawiecki: PiS jest spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego w wolnej PolsceFoto: twitter.com/@MorawieckiM

Premier zwrócił uwagę, że "można wyobrażać sobie różne ścieżki dojścia do niepodległości, różne sposoby dbania o Polskę i o polskość, ale trudno mi sobie wyobrazić, aby Polska była Polską - odzyskała swoją niepodległość i mogła ją utrzymać - bez ruchu ludowego".

"To on był podstawą budowania świadomości narodowej w czasie zaborów, a tworzone przez niego Bataliony Chłopskie były zakonspirowaną, drugą co do liczebności siłą walczącą o polską niepodległość. Dziś warto spojrzeć na to, kto jest rzeczywistym spadkobiercą niepodległościowego ruchu ludowego w wolnej Polsce" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Patrząc przez pryzmat dziedzictwa wielkich postaci - kontynuował - które stały na straży polskiej wiary, tradycji, kultury i naszej niepodległości, tym spadkobiercą jest Prawo i Sprawiedliwość. Polska wieś była, jest i zawsze będzie: piękna, silna duchem, niepodległa. Dziękuję! Wielka duma" - zakończył premier Morawiecki.

Czytaj także:

IAR/łl

Zobacz także

Zobacz także