more_horiz
Wiadomości

MON chce zwiększyć limit miejsc dla studentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Zmiany już od przyszłego roku akademickiego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 21:32
Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych z 2040 do 2089. 49 miejsc przybędzie w Lotniczej Akademii Wojskowej. Projekt rozporządzenia MON w tej sprawie trafił we wtorek do uzgodnień.
MON chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych
MON chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowychFoto: gov.pl

Nabór w 2023 r. zostanie przeprowadzony w ramach limitu przyjęć w czterech krajowych uczelniach wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego; Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte; Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki oraz Lotniczej Akademii Wojskowej.

Limit dla wszystkich uczelni wojskowych w roku akademickim 2023/2024, po nowelizacji rozporządzenia, wyniesie 2089 miejsc i wzrośnie z 2040 miejsc.

Istotą projektu jest zwiększenie limitu przyjęć w Lotniczej Akademii Wojskowej o 49 miejsc z 251 do 300. Pozostałe limity wynoszą: dla WAT - 1018, AMW - 175, a AWL - 596.

Potrzeby w zakresie uzupełniania stanowisk

W uzasadnieniu projektu wskazano, że konieczność dokonania nowelizacji rozporządzenia podyktowana jest "zidentyfikowanymi w resorcie obrony narodowej dodatkowymi potrzebami w zakresie uzupełniania pierwszych oficerskich stanowisk służbowych w korpusie osobowym Sił Powietrznych w 2028 roku".

Wskazano jednocześnie, że "rektor-komendant LAW zapewnił o możliwości realizacji w tej uczelni wojskowej kształcenia kandydatów na żołnierzy zawodowych począwszy od roku akademickiego 2023/2024 r. w liczbie 300 osób".

Czytaj także:

Zobacz: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

PAP/IAR/łl

Zobacz także

Zobacz także