more_horiz
Wiadomości

Polacy zmęczeni Giertychem, nie chcą go już w polityce. Jednoznaczne wyniki sondażu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 10:35
73 proc. ankietowanych nie chce powrotu Romana Giertycha do polityki - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, wykonanego na zlecenie "Super Expressu". W roli polityka widzi go ponownie zaledwie 27 proc.
Roman Giertych wyraził chęć powrotu do polityki
Roman Giertych wyraził chęć powrotu do politykiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wtorkowy "Super Express" przypomniał, że Roman Giertych - który od 2007 r. jest poza światem polityki i zajmuje się działalnością adwokacką - "teraz zamierza ubiegać się o fotel senatora, co ogłosił w mediach społecznościowych".

"Liczy na poparcie ugrupowań opozycyjnych w ramach paktu senackiego. Na opozycji zdania na temat startu Giertycha są podzielone" - czytamy.

Jednoznaczne wskazanie

W sondażu Instytutu Badań Pollster, wykonanym na zlecenie "SE", zapytano Polaków, czy ich zdaniem Roman Giertych powinien wrócić do polityki.

"Okazuje się, że aż 73 proc. badanych nie chce Giertycha w polityce. Tylko 27 proc. widzi go znów w roli polityka" - podaje gazeta.

Badanie wykonano w dniach 30-31 maja na grupie 1006 ankietowanych.

Kto weźmie Giertycha?

Według Marka Sawickiego z PSL, Giertych jest kandydatem KO i "oni go biorą pod swoje skrzydła". Z kolei Szymon Hołownia potwierdził, że nazwisko Giertycha pojawiało się w negocjacjach paktu senackiego.

- Nie wiem, z kim się dogadywał, ale na pewno nie dogadywał się z Lewicą. Kto będzie jego promotorem, też nie wiem, ale na tych listach, na których są reprezentanci wszystkich klubów parlamentarnych Giertycha nie ma - skomentował doniesienia o starcie Giertycha w wyborach szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Wezwanie do prokuratury

W piątek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn poinformował, że do kancelarii Romana Giertycha zostało dostarczone wezwanie do prokuratury. Wcześniej Giertych alarmował na Twitterze, że do jego biura przybyło trzech agentów CBA.

Start Romana Giertycha w wyborach do Senatu. Tomasz Trela: lewica nigdy go nie poprze


Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także