more_horiz
Wiadomości

Resort klimatu i środowiska przygotowuje zażalenie do NSA ws. Turowa. Anna Moskwa: wierzę w nasz sukces

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 22:09
- Ministerstwo klimatu i środowiska przygotowuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie kopalni w Turowie - powiedziała podczas wizyty w Paryżu szefowa resortu Anna Moskwa. Rząd ma kilka dni na odwołanie się od postanowienia nakazującego wstrzymanie wydobycia węgla. Wcześniej władze ogłosiły, że nie wykonają decyzji wydanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
Anna Moskwa: resort klimatu i środowiska przygotowuje zażalenie do NSA ws. Turowa
Anna Moskwa: resort klimatu i środowiska przygotowuje zażalenie do NSA ws. TurowaFoto: shutterstock/canon_photographer

Anna Moskwa poinformowała, że podczas wizyty we Francji śledziła na bieżąco sprawę kopalni w Turowie.

- Dzisiaj byłam w kontakcie z moimi służbami i przygotowujemy pilnie zażalenie do NSA - tak, żeby dochować właściwych terminów - wskazała.

Kilkanaście postępowań ws. Turowa

Minister klimatu i środowiska podkreśliła, że konflikt wokół Turowa nie wynika z zaniedbań prawnych ze strony rządu.

- Jesteśmy pewni decyzji, wydanych koncesji i decyzji środowiskowych. Niemniej jest jeszcze czternaście postępowań, w różnych sądach w Polsce, z powodu skarg złożonych przez stronę niemiecką, stronę czeską i polskie organizacje. Wierzę, że zakończy się to naszym sukcesem, ale zajmie to nas czasowo i komunikacyjnie, zupełnie niepotrzebnie - podkreśliła Anna Moskwa.

Posłuchaj
00:47 12400971_1.mp3 Anna Moskwa: resort klimatu i środowiska przygotowuje zażalenie do NSA ws. Turowa. Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Minister zapewniła, że polskie bezpieczeństwo energetyczne jest zapewnione, i że w oczach wielu państw Polska jest postrzegana jako kraj realizujący wielkie plany, również w zakresie transformacji energetycznej.

Zobacz także:

Zobacz także: „Czesi nie chcieli zdradzić, ile pompują wody z ujęcia". Jak wyglądały rozmowy ws. kopalni Turów?

jp/IAR

Zobacz także

Zobacz także