Obrona polskiego nieba. PGZ podpisze umowę na dostawy elementów systemu Narew

Według ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisze dziś, pierwszego dnia targów obronnych w Kielcach, główne umowy na dostawy elementów, które składają się na system obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew.

2023-09-05, 07:45

Obrona polskiego nieba. PGZ podpisze umowę na dostawy elementów systemu Narew
Pierwszego dnia targów obronnych zostaną podpisane główne umowy do programu Narew!. Foto: Adam Chelstowski / Forum

Obie umowy dotyczą także transferu technologii, tak by rakiety i wyrzutnie do nich, były produkowane przez Spółki Grupy PGZ.

Według ustaleń IAR do zawarcia umowy dojdzie wczesnym popołudniem. Zawarcie kontraktu z Agencją Uzbrojenia pozwoli Polskiej Grupie Zbrojeniowej prowadzić dalsze negocjacje z partnerami, m.in. z Brytyjczykami odpowiedzialnymi za dostawę tzw. efektora do systemu, czyli rakiet CAMM ER.

Brytyjskie rakiety produkowane przez koncern MBDA już są wykorzystywane przez polskie wojsko w tzw. Małej Narwi.

W ubiegłym roku pierwsze egzemplarze rakietowego systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu opartego na rakietach CAMM zostały wprowadzone na wyposażenie 18. pułku przeciwlotniczego z Zamościa, a potem do 15. pułku z Giżycka. Rakiety CAMM są montowane na wyrzutniach iLauncher.

REKLAMA

IAR/as

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej