Tusk na konferencji zastrasza dziennikarzy. Gdy Michał Rachoń chciał mu zadać pytania, grożono policją

2023-09-19, 09:20

Tusk na konferencji zastrasza dziennikarzy. Gdy Michał Rachoń chciał mu zadać pytania, grożono policją
Dziennikarz TVP próbował zadać pytania Donaldowi Tuskowi. Foto: screen/twitter.com/Platforma Obywatelska

Lider PO Donald Tusk w otoczeniu polityków opozycji kandydujących do Sejmu pojawił się przed siedzibą TVP i zorganizował tam konferencję prasową. Gdy dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Rachoń chciał zadać mu kilka pytań, dotyczących m.in. kwestii resetu z Rosją, zamiast odpowiedzi wywiązała się awantura, a do Rachonia doskoczyli politycy KO.

- Zdecydowaliśmy, żeby nasze posłanki i posłowie przekroczyli próg tego miejsca - powiedział Donald Tusk. Gdy dziennikarz TVP Michał Rachoń głośno zadawał pytania szefowi PO, politycy PO wezwali policję.

Współtwórca serialu "Reset" przygotował kilka pytań, które chciał zadać Tuskowi. Rachoń w trakcie wypowiedzi Tuska głośno pytał go m.in. o nagrodę Karola Wielkiego, którą otrzymał szef PO. Tusk przerwał w pewnym momencie swoje oświadczenie.

Z ust Donalda Tuska posypały się groźby wezwania policji, a także rozliczeń karnych. Doszło także do przepychanek.

- Będziemy zaraz zmuszeni wezwać policję. (…) Tego typu ludzie, którzy zakłócają m.in. konferencje opozycji, będą także odpowiadać karnie po wygranych wyborach - groził Donald Tusk.

- Rozliczymy tego typu gości - mówił lider PO.

- Przeżyjemy do 15 października i wtedy rozliczymy tego typu gości z każdego łajdactwa - oświadczył Tusk.

Lawina komentarzy w sieci

Sprawa porannej konferencji jest szeroko komentowana w sieci, głos zabrali także inni dziennikarze, przypominając m.in. sprawę Sylwestra Latkowskiego.

- Dla wszystkich przyzwoitych ludzi to jest bardzo poważny dylemat, czy przekraczać próg tego miejsca, i ja to bardzo dobrze rozumiem - mówił Tusk. Poinformował jednak, że politycy KO zdecydowali się uczestniczyć "w programach propagandowych TVP, żeby móc wykorzystać każdą najmniejszą okazję, aby odbiorcy telewizji rządowej mogli usłyszeć chociaż przez moment prawdę".

W trakcie oświadczenia Tuska głośno wypowiadał się m.in. dziennikarz TVP Michał Rachoń. - Wiele Polek i Polaków ma mdłości, kiedy widzi wyczyny tego typu pseudodziennikarzy telewizji rządowej; ja też się bardzo źle czuję, kiedy widzę tego typu działania. Ale dla dobra informacji publicznej, żebyście państwo mieli wybór przed 15 października, będziemy wykorzystywali każdą możliwą sytuację, także takie, jak dzisiejsza żeby dostarczyć wam prawdę o działaniach tej władzy, o ich złodziejstwie i korupcji i tym, co zrobili z telewizją rządową - odniósł się przewodniczący PO.

Lista pytań do Donalda Tuska

Oto lista pytań, jakie do lidera PO sformułował Michał Rachoń:

1. Czy był autorem, czy konsultował z kimś plany obrony Polski na Wiśle?
2. Czy Tusk konsultował z Angelą Merkel, jak wynika z notatek KPRM, kwestię wielu emerytalnego w marcu 2011, podczas gdy Polakom w październiku 2011 r. przedstawił to w expose?
3. Czy to jest tak, jak pisał MSZ, że 9 maja 2010 r. Merkel poinformowała Bronisława Komorowskiego, że nagroda Karola Wielkiego, którą otrzymał potem Tusk w Niemczech, jest nagrodą za to, że Merkel pozytywnie oceniała politykę resetu i jego działania po 10 kwietnia 2010 r.?
4. Jak to się stało, że Tusk dostał nagrodę Rathenaua?
5. Czy Donald Tusk zaakceptował pomysł złożony przez Radosława Sikorskiego, by stworzyć stały mechanizm konsultacji dot. bezpieczeństwa narodowego z Rosją?

Czytaj także:

pg,niezalezna,wpolityce,TVP,pap

Polecane

Wróć do strony głównej