more_horiz
Wiadomości

"Próba ingerencji zewnętrznej w wybory". Beata Szydło krytykuje działania Brukseli i Berlina

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 21:31
Na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Ostródy była premier, europoseł PiS Beata Szydło powiedziała, że "dziś jest próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce" i zaapelowała, by "nie pozwolić sobie odebrać wyborów". - Te wybory to jest decyzja Polaków, a nie Brukseli - zaznaczyła Szydło.
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło powiedziała, że nikt nie może odebrać Polakom prawa do głosowania w wyborach i udziału w referendum
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło powiedziała, że nikt nie może odebrać Polakom prawa do głosowania w wyborach i udziału w referendumFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Beata Szydło na spotkaniu zaapelowała o udział w wyborach i oddanie głosu na PiS, który - jak wskazywała - jako jedyna partia w Polsce "będzie bronił interesu Polski i Polaków, naszej suwerenności i niezależności".

Interes Polski

Według Beaty Szydło europejscy politycy "ciągle u nas szukają dziury w całym", bo "polscy europarlamentarzyści biegają do tych swoich kolegów, europosłów z innych krajów i podrzucają i ciągle sączą: »trzeba uderzać, trzeba uderzać«, bo tutaj jest dużo nieprawidłowości" - mówiła, odnosząc się do zachowania europosłów z partii opozycyjnych.

- A tamtym to jest na rękę. Bo rząd w Polsce - który broni polskiego interesu, który również mówi o konieczności budowania innego sytemu w Unii Europejskiej, takiego sytemu, który będzie wspierał Europejczyków (...) - taki rząd jest problemem - stwierdziła.

Według europosłanki, "dzisiaj jest również próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce". - Nie pozwólmy na to, żeby inni zadecydowali o naszych wewnętrznych sprawach. Te wybory, to jest nasza decyzja, decyzja Polaków, a nie Brukseli - mówiła była premier.

Apelowała także o udział w referendum 15 października, dodając, że "unieważnianie go przez Tuska to skandal".

Pieniądze z KPO

Beata Szydło wielokrotnie podkreślała, że działania polskich europarlamentarzystów z opozycji wymierzone w polski rząd de facto są - jak mówiła - wymierzone w Polaków. Jako przykład wskazała - jak mówiła - zablokowanie pieniędzy z KPO. - Ale my sobie z tym poradzimy tak, jak radzimy sobie z innymi inwestycjami - zapewniała Beata Szydło i podkreślała, że za rządów PiS w Polsce przeprowadzono i prowadzi się wiele inwestycji.

Mówiąc o wprowadzonych programach społecznych, Beata Szydło powiedziała, że "rząd zabrał pieniądze mafiom VAT-owskim i rozdał je ludziom. Każdemu z Polaków" - otrzymała za te słowa gromkie brawa.

Była premier podkreślała także, że tylko rząd PiS zagwarantuje Polsce i Polakom bezpieczeństwo. - Polska potrzebuje polityków, którzy będą wiedzieli, jak się buduje bezpieczeństwo Polski. Nam nie są potrzebni politycy, którzy będą ganiali z pizzą i reklamówkami po wschodniej naszej granicy. Są potrzebni odpowiedzialni politycy, którzy są w stanie powiedzieć: nie pozwolimy, ażeby Polacy obawiali się o swoje bezpieczeństwo - oświadczyła.

Czytaj na tvp.info: Na wiecu Tuska pytaliśmy o program KO. Zaskakujące odpowiedzi [WIDEO]

- Powiedzieliśmy: postawimy zaporę i postawiliśmy. A dziś widzicie co się dzieje, jak szargany jest przez celebrytów i wspierających ich polityków z partii opozycyjnych polski mundur. Jaki jest atak. Komu to służy? Na czyją rzecz oni pracują? Cieszy się z tego tylko Putin w Moskwie - powiedziała Beata Szydło.

Podczas spotkania prezentowani byli także kandydaci na posłów i senatorów z list PiS w okręgu ostródzko-elbląskim. Listę do sejmu w tym okręgu otwiera Leonard Krasulski.

Posłuchaj
00:34 12572355_1.mp3 Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło powiedziała, że nikt nie może odebrać Polakom prawa do głosowania w wyborach i udziału w referendum (IAR)

Czytaj także:

Zobacz również: Ryszard Czarnecki w PR24

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także