more_horiz
Wiadomości

Sasin: nie ma żadnego kryzysu paliwowego, w Polsce mamy odpowiednią ilość paliwa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 18:45
Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin zapewnił w sobotę, że w Polsce jest odpowiednia ilość paliwa, by zapewnić ciągłość dostaw. Dodał, że temat kryzysu paliwowego chce wywołać  opozycja swoimi "nieodpowiedzialnymi działaniami". 
Jacek Sasin zapewnił w sobotę, że paliwa w Polsce nie brakuje
Jacek Sasin zapewnił w sobotę, że paliwa w Polsce nie brakujeFoto: Shutterstock/vivooo

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Toruniu był pytany o sytuację na rynku paliwowym.

 - Nie ma żadnego kryzysu paliwowego, w Polsce mamy odpowiednią ilość paliwa, żeby zapewnić ciągłość dostaw. Problem tkwi w tym, o czy pan redaktor wspomniał, w całkowicie nieodpowiedzialnym zachowaniu polityków opozycji, którzy chcą właśnie taki kryzys wywołać swoimi nawoływaniami do tankowania na zapas, grożeniem Polakom, że te ceny paliwa drastycznie wzrosną. To wszystko wpisuje się w politykę, którą reprezentuje przede wszystkim PO, ale inne partie wspierające tę formację, czyli im gorzej, tym lepiej - powiedział szef MAP.

Zobacz i.pl: Pomiary prędkości na autostradzie A2? Może to nastąpić jeszcze w tym roku

Zarzuty opozycji 

Podkreślił, że kiedy paliwo było nieco droższe, to - jak mówił - "słyszeliśmy ze strony opozycji hasła na ten temat". - Zarzucano, że paliwo jest za drogie, a powinno być tańsze, a Orlen jak główny dostawca paliw, łupi Polaków i kumuluje zyski, a teraz kiedy Orlen podjął działania polegające m.in. na zakupie większych wolumenów od swoich partnerów, przede wszystkim od partnera strategicznego, to opozycja rozpętała dziś histerię, że paliwo mamy za tanie - zwrócił uwagę Sasin. 

Zobacz na TVP Info: Paliwa tanieją. Ważna deklaracja Orlenu

Czytaj także:

PAP/kg

Zobacz także

Zobacz także