more_horiz
Wiadomości

Koalicja Obywatelska chce siłowo przejmować państwo. Macierewicz: otwarcie mówią, że będą łamali prawo

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 09:47
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że Koalicja Obywatelska nie przestrzega prawa, nie szanuje konstytucji i doprowadzi do upadku państwa polskiego. W ten sposób polityk odniósł się do wypowiedzi polityków Koalicji Obywatelskiej, że w przypadku przejęcia władzy nie uszanuje ona wyniku referendum, zaplanowanego na 15 października, a także usunie z posad urzędników, których kadencja jest zapisana w konstytucji.
Antoni Macierewicz o politykach KO: to są ludzie, którzy otwarcie już dzisiaj mówią, że będą łamali prawo
Antoni Macierewicz o politykach KO: to są ludzie, którzy otwarcie już dzisiaj mówią, że będą łamali prawoFoto: PAP/Marcin Obara, twitter.com

- Oni chcą się też zgodzić na likwidację państwa polskiego i podporządkowanie Niemcom, bo w istocie taki jest kierunek działania Platformy Obywatelskiej. To są ludzie, którzy otwarcie już dzisiaj mówią, że będą łamali prawo, że będą łamali polskie ustawodawstwo, że podporządkują się we wszystkim swoim interesom, ale przede wszystkim interesom Niemiec - powiedział.

Antoni Macierewicz, gość Programu 1 Polskiego Radia, dodał, że 15 października to Polacy zdecydują, czy chcą kontynuacji rozwoju kraju razem z Prawem i Sprawiedliwością.

Kryzys migracyjny

Jedno z pytań referendalnych dotyczy przyjęcia nielegalnych migrantów w ramach przymusowej relokacji. Sławomir Nitras podczas spotkania wyborczego odniósł się do kryzysu migracyjnego, mówiąc, że należy uczciwie zarządzać tym problemem, a nie napuszczać innych na ludzi, którzy chcą przyjechać do bogatszej Europy ze względów ekonomicznych. Zaznaczył, że sprawą oczywistą jest kontrolowanie granic, jednak nie można zamykać oczu i udawać, że "u nas tego problemu nie ma".

Unia Europejska musi sobie z tym problemem poradzić, ale my musimy być w tym projekcie solidarni - powiedział.

Zobacz również w i.pl: Lampedusa przestała radzić sobie z migrantami. Szokujące obrazy kryzysu migracyjnego

Rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do tych słów, powiedział, że to "kolejny dowód na to, iż Donald Tusk i Platforma Obywatelska mają plan poparcia mechanizmu przymusowej relokacji imigrantów". - Dlatego tak boją się wiążącego charakteru referendum w tej sprawie i zniechęcają do udziału w nim - dodał.

- Mechanizm, który jest proponowany przez UE, zakłada, że instytucje unijne będą mogły na każdym kraju wymusić określoną liczbę przyjmowanych nielegalnych imigrantów. Za ich nieprzyjęcie będą groziły ogromne kary finansowe. Ponad 20 tys. euro od każdej osoby. Dlatego musimy chronić Polskę przed tym mechanizmem, Polska musi pozostać bezpieczna - podkreślił Müller.

Posłuchaj
00:20 12581609_1.mp3 Program 1 Polskiego Radia: A. Macierewicz o planach KO rządzenia Polską (IAR)

Czytaj także:

[WIDEO] Antoni Macierewicz gościem Programu 1 Polskiego Radia

dz/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także