more_horiz
Wiadomości

"Ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa". Szynkowski vel Sęk o marszu KO

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 09:59
- Wszyscy gołym okiem widzieli, że było sporo ludzi, ale nawet poniżej pół miliona. Pewnie gdzieś w okolicach 100 tysięcy. 100 tysięcy to nie milion - zauważył w programie #Jedziemy w TVP Info, minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do niedzielnego wiecu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. Polityk zauważył, że "przekonywanie na siłę, że to się zakończyło sukcesem - to jest tak samo jak z sukcesami PO w czasach ich rządów".
Szymon Szynkowski vel Sęk: ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa. Wystarczy spojrzeć, gdzie jest PO z tą całą kampanią manipulacji, nienawiści
Szymon Szynkowski vel Sęk: ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa. Wystarczy spojrzeć, gdzie jest PO z tą całą kampanią manipulacji, nienawiściFoto: PAP/Paweł Supernak

Donald Tusk przekonuje, że na marszu KO zgromadziło się milion osób. Z danych policji wynika, że było ich ponad 100 tys., czyli tyle, ile się politycy Koalicji Obywatelskiej spodziewali.

- Dla mnie jeden element jest zaskakujący: skala manipulacji Platformy Obywatelskiej, jeśli chodzi o frekwencję tego marszu. Ja się spodziewałem, że PO będzie próbowała powiedzieć na przykład jak zgromadziła pół miliona osób, że był milion osób - przyznał minister Szynkowski vel Sęk.

"100 tys. to nie milion"

- Tutaj wszyscy gołym okiem widzieli, że było sporo ludzi, ale nawet poniżej pół miliona. Pewnie gdzieś w okolicach 100 tys. 100 tys. to nie milion - wskazał polityk.

Jak stwierdził, "przekonywanie na siłę, że to się zakończyło sukcesem - to jest tak samo jak z sukcesami PO w czasach ich rządów".

Szymon Szynkowski vel Sęk był też pytany o podejście partii do wieku emerytalnego. - 65 lat a 67 lat to niewielka różnica, ale dla ludzi, którzy pracują dwa lata dłużej czy kobiety pięć lat dłużej, dla kobiet w rolnictwie to 12 lat dłużej - to jest jednak fundamentalna różnica - ocenił.

- Donald Tusk może powiedzieć, że podatki podniósł raptem o parę punktów procentowych, VAT raptem o jeden punkt, ale w skali wszystkich wydatków to bardzo dużo. Więc mogę powiedzieć, że "prawie" robi wielką różnicę - ocenił minister ds. UE na antenie TVP Info.

Zobacz na i.pl: To liczba hańby Donalda Tuska. Prawo i Sprawiedliwość opublikowało najnowszy spot dotyczący wieku emerytalnego

"Ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa"

- Ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa. Wystarczy spojrzeć, gdzie jest PO z tą całą kampanią manipulacji, nienawiści. Na tym marszu po raz kolejny te hasła, zachowania zwolenników opozycji są odrzucające. To nie jest żadna oferta programowa, to jest bazowanie na anty-PiS-ie, na negatywnych emocjach - podkreślił polityk.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Paweł Szrot w Programie 3 Polskiego Radia

TVP Info/nt

Zobacz także

Zobacz także