more_horiz
Wiadomości

Jacek Czaputowicz: warto rozważyć misję pokojową ONZ na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:21
Według ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza należy rozważyć wysłanie misji pokojowej Narodów Zjednoczonych na Ukrainę. Szef polskiej dyplomacji mówił o tym w Brukseli na spotkaniu ministrów z europejskich krajów zasiadających w Radzie Bezpieczeństwa ONZ z szefową unijnej dyplomacji. 
Audio
  • Jacek Czaputowicz o ewentualnej misji pokojowej ONZ na Ukrainie (IAR)
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: EU Council TV News

- Zależy nam na utrzymaniu problemu agresji na Ukrainie na agendzie forów międzynarodowych, w tym ONZ. Warto rozważyć kolejne inicjatywy, które przybliżą nas do rozwiązania tego konfliktu, takie jak być może powołanie misji pokojowej ONZ na Ukrainie, czy też specjalnego przedstawiciela sekretarza generalnego do spraw Ukrainy - powiedział szef polskiej dyplomacji. 

Podczas przewodnictwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w maju ubiegłego roku zostało zorganizowane spotkanie poświęcone Ukrainie, na którym wybrzmiała krytyka agresywnych działań Rosji. Minister Czaputowicz poinformował, że w przyszłym miesiącu, tym razem w Zgromadzeniu Ogólnym, zaplanowano debatę na temat sytuacji na terytoriach okupowanych na Ukrainie. 

kad

Zobacz także

Zobacz także