more_horiz
Wiadomości

Frans Timmermans używa unijnego konta na Twitterze ws. osobistych

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 17:10
Frans Timmermans nie stosuje się do wytycznych Komisji Europejskiej, które mówią m.in. o tym, że na portalach społecznościowych należy oddzielić działalność związaną z pełnieniem funkcji komisarza od aktywności wyborczej - podaje RMF FM. 
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans TimmermansFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Frans Timmermans na swoim służbowym profilu na Twitterze zaczął ostatnio udostępniać materiały i informacje związane z kampanią wyborczą do Europarlamentu. Komisja Europejska zdaje się nie dostrzegać łamania przepisów przez komisarza ds. praworządności.

Rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein w przesłanym korespondentce RMF oświadczeniu napisał, że "Timmermans w pełni stosuje się do wytycznych" dotyczących etyki komisarzy, a jego konto jest "kontem osobistym". 

Nikt w żadnym momencie nie informował internautów, że konto komisarza Fransa Timmermansa zmienia charakter i staje się prywatnym profilem służącym kampanii wyborczej. Zatem użytkownicy Twittera, którzy zaczęli obserwować Timmermansa ze względu na jego działalność jako komisarza zostali więc w pewien sposób oszukani, ponieważ teraz otrzymują informacje i zdjęcia dotyczące jego kampanii wyborczej.

6 lutego Komisja Europejska pod wpływem krytyki płynącej m.in. z Polski przyjęła nowe wytyczne dotyczące standardów etycznych dla komisarzy biorących udział w wyborach do europarlamentu. Instrukcja wyraźnie zobligowała ich do rozdzielenia swoich funkcji na portalach społecznościowych.

dn/RMF FM

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak