X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Frans Timmermans używa unijnego konta na Twitterze ws. osobistych

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 17:10
Frans Timmermans nie stosuje się do wytycznych Komisji Europejskiej, które mówią m.in. o tym, że na portalach społecznościowych należy oddzielić działalność związaną z pełnieniem funkcji komisarza od aktywności wyborczej - podaje RMF FM. 
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans TimmermansFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Frans Timmermans na swoim służbowym profilu na Twitterze zaczął ostatnio udostępniać materiały i informacje związane z kampanią wyborczą do Europarlamentu. Komisja Europejska zdaje się nie dostrzegać łamania przepisów przez komisarza ds. praworządności.

Rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein w przesłanym korespondentce RMF oświadczeniu napisał, że "Timmermans w pełni stosuje się do wytycznych" dotyczących etyki komisarzy, a jego konto jest "kontem osobistym". 

Nikt w żadnym momencie nie informował internautów, że konto komisarza Fransa Timmermansa zmienia charakter i staje się prywatnym profilem służącym kampanii wyborczej. Zatem użytkownicy Twittera, którzy zaczęli obserwować Timmermansa ze względu na jego działalność jako komisarza zostali więc w pewien sposób oszukani, ponieważ teraz otrzymują informacje i zdjęcia dotyczące jego kampanii wyborczej.

6 lutego Komisja Europejska pod wpływem krytyki płynącej m.in. z Polski przyjęła nowe wytyczne dotyczące standardów etycznych dla komisarzy biorących udział w wyborach do europarlamentu. Instrukcja wyraźnie zobligowała ich do rozdzielenia swoich funkcji na portalach społecznościowych.

dn/RMF FM

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak