X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Emmanuel Macron: odbudujemy katedrę Notre Dame, to nasza historia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:27
- Paryska Notre Dame to nasza historia, nasza literatura, nasz świat wyobrażony. To miejsce, w którym każdy z nas przeżył swe najważniejsze chwile - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wystąpienia przed stojącą w płomieniach świątynią. - Odbudujemy katedrę Notre Dame - zapewnił.
Prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent Francji Emmanuel Macron Foto: PAP/EPA/PHILIPPE WOJAZER / POOL

- Udało się uniknąć najgorszego, ale batalia o uratowanie katedry nie jest jeszcze zakończona - powiedział Macron. Szef francuskiego państwa złożył też kondolencje katolikom całego świata w związku z tragedią, jaka dotknęła symbol wiary katolickiej we Francji.

Zapowiadając, że katedra Notre Dame będzie odbudowana, prezydent Francji wskazał, że w dzieło odbudowy będzie zaangażowana społeczność międzynarodowa. - Zaapeluję do niej o rozpoczęcie zbiórki funduszy na odbudowę katedry - zaznaczył.

Francuski przywódca miał w poniedziałek podsumować dotychczasowe protesty tzw. żółtych kamizelek i debatę o naprawie państwa w specjalnym orędziu do narodu. Ostatecznie jednak odwołał swe wystąpienie w związku z tragedią, jaka dotknęła symbol Francji, Paryża i francuskiego katolicyzmu.

Po przybyciu na tzw. parvis (dziedziniec) przed katedrą Notre Dame, Macron odniósł się do pożaru, który częściowo udało się już opanować, co pozwala wierzyć w częściowe ocalenie konstrukcji katedry. 

Jak powiedział, pożar katedry Notre Dame jest "prawdziwie potworną tragedią".

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak