more_horiz
Wiadomości

Bronisław Komorowski w Niemczech. Były prezydent zaatakował polski rząd: TK zamieniono w swoistą atrapę tej instytucji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 09:42
Bronisław Komorowski, który wziął udział w konferencji o wartościach europejskich, zorganizowanej przez Fundację Koerbera, przekonywał, że "dokonywane są próby zamiany instytucji demokratycznych w ich dekoracje, w ich atrapy" - informuje serwis dw.com. - W jakiejś mierze niestety dotyczy to także mojego kraju - podkreślał były prezydent, cytowany przez portal. 
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Bronisław Komorowski podkreślił, że chodzi mu między innymi o Trybunał Konstytucyjny. Polityk przekonywał, że Trybunał zamieniono w swoistą atrapę tej instytucji, bo "pozbawiono go niezależności politycznej". 

W ocenie byłego prezydenta polscy rządzący chcieli w podobny sposób zmienić Sąd Najwyższy, ale natrafili na "zdecydowaną kontrę ze strony instytucji europejskich". 

Bronisław Komorowski wyraził także przekonanie, że przyjdzie czas na "wyprostowanie tych wszystkich spraw" i będzie to wyzwanie, przed jakim staną siły dzisiaj będące w opozycji - informuje dw.com. 

dw.com, mbl


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem