X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Niemcy chcą zamknąć UE dla imigrantów? Deklaracja ministra spraw wewnętrznych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 23:51
- Kwestię migracji trzeba rozwiązywać poza Unią Europejską lub najpóźniej na granicach UE – powiedział szef MSW Niemiec Horst Seehofer. Dodał, że sprawę poruszy na forum europejskim po ukonstytuowaniu się nowych władz UE. Zapowiedział też dwustronne rozmowy z krajami spoza Unii.
Horst Seehofer
Horst SeehoferFoto: EPA/FELIPE TRUEBA

Deklaracja taka padła w Pradze przy okazji spotkania Seehofera z czeskim ministrem spraw wewnętrznych Janem Hamaczkiem. Obydwaj ministrowie zgodzili się, że problem nielegalnej imigracji powinien być załatwiany poza Europą, a ośrodki dla ubiegających się o azyl mogłyby powstać w Libii lub Egipcie. Formalności załatwiałyby tam osoby zatrzymane na statkach na Morzu Śródziemnym. 

Hamaczek wskazał, że liczba migrantów kierujących się do UE jest niższa od tej z okresu kryzysu migracyjnego. Pomogło w tym zamknięcie przy współpracy z Turcją tzw. bałkańskiego szlaku. Powiedział też, że Czechy chcą nadal pomagać zarówno krajom należącym do Unii, jak i tym położonym w pobliżu, jak np. Macedonia Północna lub Serbia, w rozwiązywaniu wciąż istniejących problemów z napływem uchodźców. 

W 2020 r. Niemcy mają przejąć prezydencję w Unii Europejskiej, a Czesi dwa lata później. Według Hamaczka oba kraje powinny koordynować swoje podejście do priorytetu, jakim jest bezpieczeństwo. Ze swojej strony niemiecki minister zapowiedział uzgadnianie z Czechami agendy przewodnictwa. Na konferencji prasowej szefowie MSW podkreślali także współpracę w dziedzinie zwalczania przemytu i handlu narkotykami. 

Czesi w ubiegłym roku odmówili podpisania paktu migracyjnego ONZ. W stanowisku ministerstwa spraw zagranicznych podkreślono, że pakt nie rozróżnia wystarczająco wyraźnie między migracją legalną i nielegalną. Czesi w ramach działań Grupy Wyszehradzkiej podtrzymywali też polskie stanowisko, że przyjmowanie jakichkolwiek uchodźców powinno odbywać się na zasadzie dobrowolności.

Niemcy wcześniej stosowali politykę otartych drzwi dla imigrantów. Krytycy Angeli Merkel twierdzą, że decyzja o otwarciu niemieckiej granicy, ogłoszona na jesieni 2015 roku, została odebrana jako "zaproszenie", które spowodowało falę wyjazdów z Bliskiego Wschodu do Europy. Po masowym napływie imigrantów - do Niemiec przybyło ponad milion osób z Afryki, w dużej mierze muzułmanów - odnotowano wzrost przestępczości, a rząd zaostrzył ustawę migracyjno-azylową. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy: rząd przyjął ustawę o deportacji. Trudniej będzie imigrantom zostać w kraju bez zgody na azyl

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:19
Rząd Angeli Merkel przyjął projekt ustawy migracyjno-azylowej. Ma znacznie utrudnić migrantom celowe uchylanie się od wydanego nakazu wyjazdu z Niemiec. Chodzi o migrantów, którym odmówiono w Niemczech azylu. 
rozwiń zwiń