X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ogromny skandal w Wielkiej Brytanii. Setki dzieci było molestowanych przez opiekunów i pracowników domów dziecka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 14:25
Rady brytyjskich Nottingham City i Nottinghamshire County ujawniły, że setki dzieci były wykorzystywane seksualnie przez opiekunów zastępczych i pracowników domów opieki. Samorządowcy otrzymali około 350 skarg z lat 60. XX wieku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Photographee.eu

Jak wynika z informacji Niezależnego Badania Wykorzystywania Seksualnego Dzieci (IICSA), powtarzające się gwałty i przemoc fizyczna personelu wobec dzieci były "tolerowane lub niezauważane". 

Czytaj więcej
pedofilia 1200 shutt.jpg
Składali propozycje seksualne 14-latkowi na forum internetowym LGBTQ. 40 mężczyznom zablokowano konto

Największa liczba zarzutów

W sprawozdaniu radni stwierdzili, że to największa liczba zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci ze wszystkich dotychczasowych podobnych dochodzeń.

Specjaliści z IICSA poinformowali, że nadużycia były powszechne przez dziesięciolecia, a powtarzająca się pobłażliwość dla sprawców narażały na skrzywdzenie coraz więcej młodych ludzi. Wykazano też, że wobec opiekunów zastępczych dzieci nie stosowano "rygorystycznej oceny". Jak podaje BBC, z powodu nadużyć dorosłych dzieci cierpiały przez ponad pięć dekad.

IICSA skrytykowała także pracowników domu dziecka w Beechwood. Zdaniem organizacji personel placówki „groził dzieciom i stosował wobec nich przemoc". W raporcie stwierdzono, że kierownictwo domu dziecka celowo ignorowało sytuację, a konsekwencje wobec sprawców molestowania nieletnich zostały wyciągnięte tylko w dwóch przypadkach. 

Skazani pracownicy

Od późnych lat 70. do bieżącego roku 16 pracowników placówek opiekuńczych i 10 opiekunów zastępczych zostało skazanych za wykorzystywanie seksualne dzieci, nad którymi sprawowali opiekę.

Ponadto - jak stwierdzono - ówcześni radni hrabstwa nadzorujący kwestię opieki nad dziećmi "nie kwestionowali skali wykorzystywania seksualnego ani tego, jakie działania były podejmowane", co - jak zaznacza IICSA - było "poważnym niepowodzeniem w zakresie kontroli i zarządzania". Raport samorządowców wykazał, że żadna z ówczesnych rad nie wyciągnęła wniosków ze swoich wieloletnich blędów i zaniedbań w tej kwestii, mimo że były dowody świadczące o tym, iż proceder trwał przez dekady. 

dcz

Czytaj także

Wielka Brytania: Boris Johnson wygwizdany w Szkocji w związku z obawami o brexit

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 21:50
Premier W. Brytanii Boris Johnson został wygwizdany w poniedziałek w Edynburgu przed spotkaniem z pierwszą minister Szkocji i szefową Szkockiej Partii Narodowej Nicolą Sturgeon, która ostrzegła, że szef brytyjskiego rządu zmierza do brexitu bez umowy z UE.
rozwiń zwiń