X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Donald Trump pozwał Kalifornię do sądu. Chodzi o zeznania podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 07:32
Prezydent USA Donald Trump i Partia Republikańska pozwali we wtorek władze Kalifornii do sądu. Pozew dotyczy uchwalenia przez legislaturę tego stanu ustawy zobowiązującej kandydatów do prezydentury do ujawnienia swoich zeznań podatkowych.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Ustawa, którą podpisał w ubiegłym tygodniu demokratyczny gubernator Kalifornii Gavin Newsom, precyzuje, że kandydaci, którzy nie ujawnią swoich zeznań nie będą mogli brać udziału w prawyborach. Nie zabrania ona im jednak udziału w późniejszym głosowaniu w dniu właściwych wyborów.

W pozwie wniesionym do sądu federalnego Trump i Partia Republikańska utrzymują, że ustawa jest sprzeczna z konstytucją bowiem wprowadza dodatkowy warunek, od którego zależy dopuszczenie kandydata do procesu wyborczego. 

Postulat jawnych dochodów

Kalifornia jest pierwszym stanem, który uchwalił taką ustawę. Inne rządzone przez demokratów stany podejmowały już takie próby. 

W pozwie wniesionym przez Krajowy Komitet Partii Republikańskiej stwierdzono, że ustawa jest "oczywistym atakiem politycznym na urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych" oraz, że "w sposób bezpośredni" zmniejsza jego szanse uzyskania republikańskiej nominacji do najwyższego urzędu w państwie. Kalifornia wyłania 14 proc. delegatów niezbędnych do uzyskania nominacji.

W drugim pozwie wniesionym przez sztab wyborczy Trumpa zawarty jest argument, iż poszczególne stany nie mają prawa uchwalania dodatkowych warunków uzależniających dopuszczenie kandydata do udziału w wyborach, poza zawartych w konstytucji.

Ile zarabia Trump?

Komentatorzy przypominają, że Trump odmówił ujawnienia swoich zeznań podatkowych, mimo wielokrotnych żądań demokratycznych kongresmenów motywując to tym, że są one przedmiotem audytu Federalnej Służby Podatkowej (IRS). 

Trump nie ujawnił tych zeznań, zrywając z długoletnią praktyką wcześniejszych prezydentów od czasów Geralda Forda, mimo, że IRS wyjaśniła, iż audyt nie jest przeszkodą w ich upublicznieniu. 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump: amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:20
- Amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację - oświadczył prezydent USA Donald Trump, mówiąc o strzelaninach, do których doszło w Teksasie i Ohio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump jedzie do El Paso. Demokraci oskarżają go o wywołanie tragedii

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 08:28
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na środę swoją wizytę w El Paso w Teksasie, gdzie w sobotę doszło do strzelaniny. Politycy partii demokratycznej tymczasem nazywają Trumpa nacjonalistą i oskarżają o wywołanie tej tragedii, a republikanie piętnują media. 
rozwiń zwiń