X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Caritas Polska uruchamia program dla szkół w Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 19:53
W nowym roku szkolnym Caritas Polska uruchamia program "Szkoła szkole", umożliwiający przekazanie wsparcia finansowego pięciu placówkom edukacyjnych w zniszczonym przez wojnę syryjskim mieście Aleppo – poinformowało w środę biuro prasowe Caritasu.
Syryjskie dzieci
Syryjskie dzieciFoto: Shutterstock/Nice Shutterstock

Autorzy komunikatu informują, że pomysł zrodził się w połowie 2018 r. Rodzice uczniów gdańskiej szkoły im. św. Kazimierza, poruszeni dramatyczną sytuacją na Bliskim Wschodzie, zgłosili chęć regularnego wspierania wybranej placówki oświatowej w Syrii.

Czytaj więcej
shutterstock_caritas1200free.jpg
Dyrektor Caritas Polska: coraz więcej firm i instytucji chce pomagać

Wydarzenia dla dzieci

Dzięki ich hojności szkoła podstawowa Asz-Szark w Aleppo zorganizowała dla swoich uczniów liczne wydarzenia, m.in. bal karnawałowy, dzień sportu i obchody świąteczne, a także przeprowadziła dystrybucję podręczników. Tak rozpoczął się projekt "Szkoła szkole", umożliwiający wsparcie syryjskich placówek przez polskie środowiska szkolne.

W tym roku w programie weźmie udział pięć placówek oświatowych w Aleppo. Jedną z nich jest szkoła podstawowa Bani Taghlib, założona w 1930 r. W trakcie walk na budynek spadła bomba, niszcząc całkowicie najwyższe piętro, w którym odbywały się zajęcia dla przedszkolaków. Wśród potrzeb zgłoszonych przez dyrekcję jest m.in. zakup zabawek i gier dla przedszkola oraz narzędzi edukacyjnych do zajęć przyrodniczych.

Zbiórka poprzez szkoły

Zbiórki na rzecz edukacji w Syrii mogą być prowadzone za zgodą dyrekcji szkoły na przykład podczas festiwalu kultur lub przez szkolne koła wolontariatu. Tak się stało w Jaśle, gdzie w maju 2019 r. wolontariusze szkolnego koła Caritasu w szkole podstawowej nr 2, dystrybuując serca z masy solnej, zebrali ponad 2,3 tys. zł.

Za pośrednictwem Caritasu Polska fundusze trafią do syryjskich placówek i zostaną przeznaczone na cele zgodne z ich potrzebami, w tym zakup materiałów szkolnych, odmalowanie pomieszczeń i organizację aktywności dla uczniów. 

6 mln dzieci poza systemem edukacji

Według raportu Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej 2,1mln z 5,9 mln dzieci w wieku szkolnym w Syrii pozostaje poza systemem edukacji. Co trzecia szkoła została zniszczona lub przeznaczona na schronienie dla osób wewnętrznie przesiedlonych.

Więcej informacji o programie, w tym historie szkół objętych wsparciem, jest na stronie www.szkolaszkole.caritas.pl

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mogą zainicjować przystąpienie placówki do programu, kontaktując się z koordynatorką Marianną Chlebowską pod adresem mchlebowska@caritas.org.pl.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą wyprawki szkolne i posiłki. Akcja "Solidarni z Aleppo" przyniosła prawie ćwierć mln zł

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 18:58
Minister kultury Piotr Gliński przyjął podziękowania od Caritas Polska za zorganizowanie akcji "Solidarni z Aleppo”, która odbywała się podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie. Zebrano niemal ćwierć mln zł, które trafią do dzieci z Aleppo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caritas Polska przekazała 46 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 16:56
Ponad 46 mln złotych otrzymały ofiary wojny w Syrii w ramach pomocy za pośrednictwem Caritas Polska. To tak, jakby każdy Polak wsparł mieszkańców Syrii ponad złotówką - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Caritas Polska.
rozwiń zwiń