X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Ostrawie o obronności. Spotkanie szefów MON państw Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:25
W Ostrawie rozpoczęło się spotkanie ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej. Do partnerów z Czech, Słowacji i Węgier w piątek rano dołączy szef MON Mariusz Błaszczak. Rozmowy potrwają do soboty. Jednym z tematów jest obronność.
Amerykańscy żołnierze na ćwiczeniach w Polsce
Amerykańscy żołnierze na ćwiczeniach w Polsce Foto: DVIDS/Sgt. Dontavian Harrison

Podczas czwartkowego spotkania z ministrami obrony: Czech - Lubomirem Metnarem, Słowacji - Peterem Gajdoszem i Węgier - Tiborem Benkoe, stronę polską reprezentowała ambasador RP w Pradze Barbara Ćwioro.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jan Dziedziczak o V4: w UE jest widoczne, że oto jest grupa czterech krajów, które są ze sobą na dobre i na złe

pap grupa wyszehradzka 1200.jpg
"V4 odegra kluczową rolę w kierownictwie KE"

Jednym z tematów rozmów, które odbywają się w ramach czeskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, jest m.in. współpraca przy zakupach i utrzymaniu sprzętu wojskowego. Agencja CTK zauważa, że mimo deklaracji, dotąd nie udało się rozpisać wspólnego przetargu na uzbrojenie.

Polska "państwem ramowym"

W czasie spotkania w Ostrawie omawiana jest także współpraca w ramach wspólnych grup bojowych V4 i Unii Europejskiej. Jednostki i oddziały z Polski, Czech, Węgier i Słowacji od 1 lipca br. pełnią dyżur bojowy w ramach Wyszehradzkiej Grupy Bojowej. Polska pełni w niej rolę "państwa ramowego" - poinformowało MON w komunikacie dotyczącym rozmów w Ostrawie.

Państwo ramowe jako najsilniejsze współpracuje z mniejszymi partnerami w ramach grupy bojowej. Grupa Bojowa Unii Europejskiej (EU Battlegroup) jest jednostką wojskową, którą ma do dyspozycji kierownictwo Unii. Ma działać w promieniu 6 tys. kilometrów od Brukseli i ma zdolność podjęcia pierwszych działań w ciągu 24 godzin.

W sobotę ministrowie wezmą udział w otwarciu Dni NATO 2019, w ramach których odbędą się pokazy sprzętu wojskowego, przede wszystkim lotniczego. Zaplanowano m.in. wspólny skok 40 polskich i czeskich spadochroniarzy, pokaz amerykańskich bombowców strategicznych B-52 oraz akrobację samolotów myśliwskich i śmigłowców. Największa czeska impreza plenerowa, którą w 2018 r odwiedziło 220 tys. widzów, odbywa się przez cały weekend.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrej Babisz: z Polską mamy stosunki ponadstandardowe

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 12:43
Przed odlotem do Warszawy na wspólne posiedzenie rządów Polski i Czech, premier Andrej Babisz powiedział, że stosunki z Polską mają charakter ponadstandardowy. Zapowiedział, że z premierem Mateuszem Morawieckim będzie rozmawiać głównie o sprawach europejskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie grupy V4 z udziałem premiera. Rozmowy o UE, współpracy i Bałkanach Zachodnich

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 07:08
Premier Mateusz Morawiecki w czwartek weźmie udział w Pradze w spotkaniu szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej oraz polityków z państw Bałkanów Zachodnich. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w Unii Europejskiej oraz współpracy.
rozwiń zwiń