X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Spotkania i debaty. Pracowity ostatni dzień pobytu prezydenta w USA

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 06:59
Prezydent RP Andrzej Duda zakończył wizytę w USA. W ostatnim dniu swojego pobytu za Atlantykiem wziął udział w debatach w siedzibie ONZ, spotkał się również z sekretarzem tej organizacji oraz przedstawicielami organizacji żydowskich.
Audio
  • Prezydent zakończył wizytę w USA. Relacja Karola Surówki (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

W ostatnim dniu wizyty Andrzej Duda wziął udział w dwóch debatach w siedzibie ONZ z udziałem światowych przywódców - dotyczyły one praw dziecka i zrównoważonego rozwoju.

Prezydent spotkał się również z przedstawicielami organizacji żydowskich oraz z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP Andzrej Duda ONZ 1200.jpg
Andrzej Duda w ONZ: w Polsce polityka społeczna to priorytet

Andrzej Duda o Januszu Korczaku

Temat ochrony praw dzieci został poruszony w ONZ w ramach obchodów 30. rocznicy konwencji o prawach dziecka, uchwalonej z inicjatywy Polski. Andrzej Duda w swoim przemówieniu przywołał postać Janusza Korczaka, polskiego nauczyciela żydowskiego pochodzenia, prekursora działań na rzecz praw dziecka.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent na forum ONZ: łamanie międzynarodowego prawa musi wiązać się z konsekwencjami

Korczak prowadził w Warszawie Dom Sierot, również w czasie wojny, gdy placówkę przeniesiono do getta. - Polskie zainteresowanie losami dzieci zostało zainspirowane dziedzictwem Janusza Korczaka i jego ważnym tekstem "Prawo dziecka do szacunku". Dziś nie możemy mówić o konwencji, nie wspominając życia i działalności Janusza Korczaka. To on był ojcem idei, że dzieci nie tylko mają prawa, ale te prawa muszą być również respektowane - mówił Andrzej Duda.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pawel Mucha 1200.jpg
P. Mucha: aktywność prezydenta przekłada się na dobre ustalenia dla Polski

"Agenda 2030"

Światowi przywódcy podsumowali dziś również swoje dotychczasowe dokonania w ramach "Agendy 2030". Chodzi o dokument, który wszystkie 193 kraje członkowskie ONZ przyjęły cztery lata temu - określa on siedemnaście celów zrównoważonego rozwoju, związanych między innymi z pokojem, dobrobytem i środowiskiem. Andrzej Duda mówił, że Polska szczególnie rozwinęła politykę społeczną.

- Dane Eurostatu pokazują, że Polska odnotowuje najniższy w swojej historii wskaźnik ubóstwa wśród dzieci - powiedział prezydent.

Podobnie jak podczas poprzednich wizyt w Nowym Jorku, Andrzej Duda rozmawiał również z przedstawicielami organizacji żydowskich. Na koniec swojej wizyty spotkał się z sekretarzem generalnym ONZ, Antonio Guterresem.

W środę wieczorem lokalnego czasu para prezydencka odleciała do kraju z Nowego Jorku.

Spotkanie Duda-Trump

Andrzej Duda w Stanach Zjednoczonych był od soboty. Odwiedził Polonię w Connecticut, później wziął udział w 74. Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. W poniedziałek odbył spotkanie bilateralne z prezydentem USA, Donaldem Trumpem.

Przywódcy podpisali deklarację wojskową, która zakłada zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce. Donald Trump poinformował również dziennikarzy, że "niedługo" zniesione zostaną wizy dla Polaków, bo nasz kraj wypełnia już "wszystkie wymagane kryteria".

Według nieoficjalnych informacji Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz od 1 stycznia przyszłego roku.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: deklaracja prezydentów USA i Polski to nasz kolejny sygnał na Kreml

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 19:13
- Podpisanie deklaracji przez Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa oznacza wzmocnienie wojskowej obecności USA w naszym kraju. Pokazuje też, że Polska stanowi istotny element dystrybucji pomocy amerykańskiej naszej części kontynentu - powiedział w radiowej Jedynce prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. W "Debacie Jedynki" wzięli również udział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz i dziennikarz tygodnika "Sieci" Marek Król.
rozwiń zwiń