X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Negocjacje ws. brexitu bez przełomu. Rozmowy będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 23:46
Nadal bez przełomu w sprawie brexitu i porozumienia co do przyszłości granicy irlandzkiej. Ostatecznych rozstrzygnięć nie przyniosły weekendowe rozmowy negocjatorów z Brukseli i Londynu. Unijny negocjator Michel Barnier poinformował, że rokowania będą kontynuowane.
Audio
  • Ostatecznych rozstrzygnięć nie przyniosły weekendowe rozmowy negocjatorów z Brukseli i Londynu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/KENZO TRIBOUILLARD / POOL

W krótkim oświadczeniu Komisja Europejska napisała, że rozmowy były konstruktywne, ale że jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. Negocjacje na poziomie technicznym mają być kontynuowane w najbliższych dniach.

We wtorek brexitem zajmą się unijni ministrowie do spraw europejskich. Wielu urzędników i dyplomatów wątpi, by do dwudniowego unijnego szczytu, który rozpoczyna się w czwartek, obie strony zakończyły negocjacje ostatecznym porozumieniem co do granicy irlandzkiej.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej i 27 krajów naciskają na rozwiązania, które będą gwarantować, że po brexicie nie będzie kontroli na Zielonej Wyspie i przepływ towarów między Republiką Irlandii a Irlandią Północną będzie odbywał się bez zakłóceń.

Najnowsza propozycja Londynu

W piątek brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka informowała o najnowszej propozycji Londynu rozwiązania sporu. Zgodnie z nią, formalnie Irlandia Północna byłaby w tym samym reżimie celnym co Wielka Brytania, ale w praktyce nie byłaby w jurysdykcji celnej Zjednoczonego Królestwa, bo granica byłaby na morzu, a kontrole odbywałyby się w portach brytyjskich.

Stawki celne były więc różne w zależności od miasta docelowego i Komisja Europejska boi się chaosu i kłopotów na jednolitym rynku, dlatego domaga się precyzyjnych zapisów w tej sprawie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania: ustawy związane z brexitem będą głównym punktem mowy tronowej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 19:17
Ustawy związane z brexitem będą głównym punktem poniedziałkowej mowy tronowej królowej Elżbiety II prezentującej plany legislacyjne rządu - zapowiedziano w Londynie.
rozwiń zwiń