X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ: przeniesienie pionu europejskiego do KPRM to dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 17:23
Szef dyplomacji Jacek Czaputowicz ocenia, że przeniesienie pionu europejskiego z MSZ do kancelarii premiera to właściwa regulacja. - Będzie to szansa na skoncentrowanie się na dyplomatycznych aspektach kontaktów z Unią Europejską - podkreślił.
Audio
  • Bruksela: szef dyplomacji o przeniesieniu pionu europejskiego z MSZ do KPRM (IAR)
  • Szef MSZ: ta decyzja została podjęta w sposób płynny (IAR)
Министр иностранных дел Польши Яцек Чапутович Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Pytany o tę kwestię po posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej w Brukseli podkreślił, że ten krok to element realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Jacek Saryusz-Wolski: minister Szymański jest fachowcem

Minister Jacek Czaputowicz zaznaczył, że osoby, które pracowały w MSZ w trzech departamentach zajmujących się wewnątrzkrajową problematyką związaną z Unią Europejską, nie były pracownikami służby dyplomatycznej. - To osoby, które są urzędnikami służby cywilnej, nie zagranicznej. Nie uczestniczą w wyjazdach dyplomatycznych na placówki - poza Brukselą - dodał.

Nacisk na dyplomatyczne aspekty relacji z UE

Szef dyplomacji podkreślił, że dla resortu będzie to szansa na skoncentrowanie się na dyplomatycznych aspektach kontaktów z Unią Europejską.

W miniony piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w nowym rządzie z ministerstwa spraw zagranicznych zostanie wydzielony pion europejski, który zostanie włączony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego szefem zostanie dotychczasowy wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bruksela: trójstronne rozmowy ws. dostaw gazu. Celem nowy kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 07:25
W Brukseli kolejne, trójstronne rozmowy między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską w sprawie dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa dotycząca tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę. 19 września konsultacje w tej sprawie zakończyły się bez porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Instytutu Konfucjusza w Brukseli oskarżony o szpiegostwo

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 20:24
Szef Instytutu Konfucjusza w Brukseli podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Chin. Profesorowi jednemu z prestiżowych chińskich uniwersytetów belgijskie władze odmówiły prawa pobytu na terytorium strefy Schengen.
rozwiń zwiń