more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Bośni i Hercegowinie. Epicentrum pod Sarajewem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:34
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,4 nawiedziło we wtorek Bośnię i Hercegowinę, zaledwie kilka godzin po silnym trzęsieniu ziemi w Albanii.
Monitoring trzęsienia ziemi w Bośni i Hercegowinie
Monitoring trzęsienia ziemi w Bośni i HercegowinieFoto: EMSC/Twitter.com

Epicentrum znajdowało się 75 km na południe od stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewa - podało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Nie ma informacji o ofiarach. W wyniku wstrząsów popękały ściany starszych budynków - relacjonują lokalne media.

Trzęsienie Albania PAP-1200.jpg
Silne trzęsienie ziemi w Albanii. Setki rannych, wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

Wstrząsy nastąpiły o godz. 10.19 kilkanaście kilometrów od miasteczka Nevesinje w serbskiej części Bośni i Hercegowiny. Hipocentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 10 km. Jak podało Radio Nevesinje, wstrząsy trwały 10 sekund. Ludzie wybiegali na ulice z domów i hoteli. W miejscowej szkole podstawowej przerwano naukę, a przedszkole poprosiło rodziców o zabranie dzieci do domów.

Bośnia i Hercegowina po trzęsieniu ziemi w Albanii, gdzie zginęło kilkanaście osób, zaoferowała Tiranie pomoc. Ministerstwo Bezpieczeństwa skontaktowało się już z albańskimi służbami ratowniczymi i zadeklarowało, że jest gotowe wysłać niezwłocznie ekipę do poszukiwania zaginionych.

pg

Zobacz także

Zobacz także