X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Parlamencie Europejskim debata o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 22:26
Temat Polski wraca do Parlamentu Europejskiego - tym razem w kontekście tak zwanych "Stref wolnych od LGBT". Chodzi o naklejki, które wywiesiły niektóre polskie przedsiębiorstwa, ale też o uchwały części samorządów, które - jak określały to lokalne władze - "wyrażają sprzeciw wobec ideologii LGBT".
Audio
  • Temat Polski wraca do Parlamentu Europejskiego. Relacja Karola Surówki (IAR)
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

Debata na ten temat odbyła się w Strasburgu na wniosek europejskich socjalistów.

lgbt naklejka 1200 tt.jpg
Jest decyzja sądu ws. naklejek "Strefa wolna od LGBT"

Przedstawicielka Komisji Europejskiej Cecilia Malmstroem przekonywała, że "strefy wolne od LGBT" to dyskryminacja mniejszości seksualnych, która stoi w sprzeczności z podstawowymi wartościami unijnymi. Komisarz zapowiedziała, że sprawa będzie monitorowana, oraz że komisja zwróci się do Polskich władz, by tego typu zjawiska "nigdy się już nie powtórzyły".

Krytycznie do jej słów odniosła się europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa. Jej zdaniem, te uchwały to wyraz sprzeciwu wobec, jak mówiła, "agresywnej ideologii". Jak dodała europosłanka, działacze ruchu LGBT z prowokacji uczynili swoją najsilniejszą broń.

"Agresywna ideologia mniejszości"

- Jestem za wzajemnym szacunkiem, gdy agresywna ideologia mniejszości szkaluje tych, którzy mają inne zdanie - mówiła europoseł. Beata Kempa wymieniła tu przypadki, jak mówiła, profanacji symboli religijnych podczas marszów równości.

Inny deputowany PiS-u Patryk Jaki podkreślał, że w Polsce nie ma "stref wolnych od LGBT", a są jedynie działania pojedynczych podmiotów.

Zapowiedź Komisji Europejskiej w tej sprawie poparła tymczasem europosłanka Koalicji Europejskiej Magdalena Adamowicz. W jej opinii polskie władze "straszą nieistniejącymi zagrożeniami" by osiągnąć cel polityczny. - Mechanizm jet prosty i stary jak świat. Wskazać jakąś cechę, potem zohydzić i na koniec pokazać siebie jako wybawcę przed tym wymyślonym złem - mówiła Magdalena Adamowicz.

W grudniu Parlament Europejski ma przegłosować rezolucję w tej sprawie.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp Marek Jędraszewski: LGBT to niebezpieczna ideologia

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 21:37
- To ideologie niezwykle niebezpieczne, bo one dotykają istoty naszego ducha - mówił o ideologii LGBT w Telewizji Republika arcybiskup Marek Jędraszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To ma być grupa nacisku". Lewica powołuje zespół ds. LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 07:40
Wiceprzewodniczący klubu Krzysztof Śmiszek zawiadomił marszałek Sejmu Elżbietę Witek o powołaniu zespołu ds. równouprawnienia społeczności LGBT+. - Jeśli mamy zrobić coś dobrego, to bez posłów Prawa i Sprawiedliwości będzie to bardzo trudne do zrealizowania - powiedział z kolei wiceszef Lewicy, Tomasz Trela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł czy reszka". Zagrożenia dla edukacji ze strony ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 23:00
O zagrożeniach dla edukacji dzieci ze strony ideologii LGBT mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka i autorka podręczników dla dzieci Hanna Dobrowolska. W audycji także o kompetencjach rządu i samorządów w ramach systemu oświaty.
rozwiń zwiń