X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Polscy europosłowie ponad podziałami. Wspólna interwencja w KE

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 06:29
Kilkunastu polskich europosłów, ponad podziałami, stanęło w obronie przemysłu energochłonnego. Deputowani z PiS, PO, PSL i SLD wysłali list do wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i Fransa Timmermansa. Chodzi o planowane ograniczenie przez Komisję rekompensat dla producentów między innymi miedzi, tworzyw i nawozów.
Audio
  • Polscy europosłowie ponad podziałami. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Shutterstock/olrat

PAP Komisja Europejska Ursula von der Leyen 1200.jpg
Nowa Komisja Europejska rozpoczyna pracę. Jednym z celów "zielony ład dla klimatu"

"Czasami udaje się coś zrobić razem" - napisał na Twitterze europoseł Zdzisław Krasnodębski, który poinformował o wspólnej inicjatywie polskich deputowanych. Chodzi o rekompensaty, które mają łagodzić rosnące koszty emisji dwutlenku węgla i zatrzymać firmy energochłonne w Unii, zapobiegając ich przenoszeniu poza Wspólnotę.

Komisja chce ograniczyć listę sektorów, które mogłyby otrzymywać rekompensaty. Polscy europosłowie zaapelowali o ich utrzymanie, zgodnie z niedawno znowelizowanymi przepisami dotyczącymi Europejskiego Systemu Handlu Emisjami. "W Polsce to prawie milion 300 tysięcy miejsc pracy" - napisał na Twitterze europoseł Jerzy Buzek.

Wytyczne Komisji w sprawie rekompensat mają być przyjęte pod koniec przyszłego roku, ale już niedługo ogłoszony ma być projekt wytycznych.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak z poparciem krajów UE na stanowisko Europejskiego Inspektora Ochrony Danych

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 05:00
Wojciech Wiewiórowski otrzymał poparcie unijnych krajów na stanowisko Europejskiego Inspektora Danych Ochrony Danych. O zgodzie państw członkowskich poinformowała Finlandia, kierująca pracami Wspólnoty. Teraz potrzebna jest jeszcze akceptacja Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez porozumienia w UE ws. transportu międzynarodowego. Szkodliwe dla Polski przepisy wstrzymane

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:59
Bez porozumienia w sprawie unijnych przepisów dotyczących transportu międzynarodowego. Szkodliwe propozycje dla Polski zostały więc na razie przyblokowane - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Komisja Europejska rozpoczyna pracę. Jednym z celów "zielony ład dla klimatu"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 07:27
Nowa Komisja Europejska na czele z Ursulą von der Leyen rozpoczyna w niedzielę pracę, z miesięcznym opóźnieniem, w niepełnym składzie. Problemy z akceptacją komisarzy w Parlamencie Europejskim są powodem, dla którego Komisja zaczyna urzędowanie później. Brakuje w niej komisarza z Wielkiej Brytanii, która przygotowuje się do brexitu i rząd w Londynie nie wyznaczył żadnego kandydata.
rozwiń zwiń