X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dramatyczne statystyki pożarów w Australii. Możliwe pogorszenie pogody

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 10:23
Pożary w Australii objęły ponad 10 milionów hektarów. Zginęło 25 osób. Tysiące ludzi straciły swoje domy. Z powodu pożarów niektóre miejsca są pozbawione prądu i łączności telefonicznej. Występują też problemy z wodą pitną.
Audio
  • Amanda Finlay: jako przedstawiciele władz lokalnych będziemy robić wszystko, aby każdy otrzymał niezbędną pomoc i schronienie. I oczywiście będziemy odbudowywać tereny zniszczone przez tą straszną katastrofę (IAR)
Oficer marynarki wojennej na pokładzie HMAS Adelaide obserwuje pożar na wybrzeżu Eden, w Nowej Południowej Walii w Australii.
Oficer marynarki wojennej na pokładzie HMAS Adelaide obserwuje pożar na wybrzeżu Eden, w Nowej Południowej Walii w Australii.Foto: PAP/EPA/DEPARTMENT OF DEFENCE HANDOUT

W stanie Nowa Południowa Walia ogień zniszczył prawie 1600 domów, a w stanie Wiktoria - około 300. W tych dwóch stanach w sumie jest 176 pożarów - 137 w Nowej Południowej Walii i 39 w Wiktorii. Ze zdjęć satelitarnych wynika, że dym znad Australii dotarł nad Amerykę Południową.

W pożarach zginęły miliony zwierząt, także z gatunków chronionych.

Australia 1200.jpg
Tragiczne skutki pożarów w Australii. Deszcz przyniósł tylko chwilową ulgę

Za mało deszczu

Opady deszczu, które wystąpiły w ostatnich dniach zredukowały nieco skalę pożarów. Nie były jednak wystarczająco intensywne, aby ugasić ogień. W najbliższym czasie temperatury mają wzrosnąć. Będzie to sprzyjać burzom bez opadów, a towarzyszące tym zjawiskom wyładowania atmosferyczne mogą przyczyniać się do powstawania kolejnych pożarów.

Synoptycy zapowiadają powrót trudnych warunków pod koniec tygodnia. W piątek temperatury mogą osiągnąć nawet 35 stopni na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii, a w głębi lądu - nawet 40 stopni, co również może sprzyjać pożarom. 

Straż pożarna rozmieściła ponad 2600 funkcjonariuszy, którzy mają budować zapory powstrzymujące rozprzestrzenienie się ognia między obszarami płonącego buszu i terenami zamieszkanymi przez ludzi.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Australia wciąż płonie. Miliardy na "odbudowę kraju ze zniszczeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 12:45
Pożary w Australii objęły już ponad 8 milionów hektarów terenu. Zginęło 25 osób. Żywioł spowodował wielkie straty materialne i znaczące problemy komunikacyjne dla mieszkańców zagrożonych ogniem terenów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia: rekord zanieczyszczenia powietrza. Obawy o mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 19:05
W Canberze zanotowano najgorszą jakość powietrza ze wszystkich światowych stolic. To w związku z pożarami, które strawiły ponad 8 mln hektarów buszu, zabiły co najmniej 25 osób i niezliczoną liczbę zwierząt, oraz zniszczyły ok. 2 tys. domów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczne skutki pożarów w Australii. Deszcz przyniósł tylko chwilową ulgę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 08:30
Ponad 2 tysiące domów zostało zniszczonych w pożarach, z którymi od kilku miesięcy zmaga się Australia. Zginęło 25 osób, a trzy uznaje się za zaginione. W ostatnich dniach pogoda poprawiła się, dając mieszkańcom i strażakom chwilę wytchnienia.
rozwiń zwiń