X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Temat praworządności w Polsce może się pojawić na posiedzeniu Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 16:46
- Jeśli chodzi o kwestie praworządności, to jest szeroko prowadzony dialog z Polską i wszystkie kanały komunikacji są otwarte w tej sprawie - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej pytana o ewentualne decyzje Brukseli dotyczące systemu sądownictwa.
Audio
  • KE: wszystkie kanały dialogu z Polską otwarte (IAR)
  • KE: wszystkie kanały dialogu z Polską otwarte (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixbay

Dana Spinant poinformowała, że tematu praworządności w Polsce nie ma w agendzie jutrzejszego posiedzenia komisarzy, ale dodała że program może być zmieniony i nowe punkty mogą być dopisane jeśli tak uzna przewodnicząca Komisji.

marsztogi1200.jpg
Prof. Andrzej Gil o "Marszu Tysiącu Tóg": te protesty nie są dla naszego dobra

Dziś na spotkaniu szefów gabinetów komisarzy przedstawiciel Ursuli von der Leyen powiedział, że temat praworządności w Polsce może się pojawić na jutrzejszym posiedzeniu Komisji - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

- Jeśli chodzi o kwestie praworządności, to jest szeroko prowadzony dialog z Polską i wszystkie kanały komunikacji są otwarte w tej sprawie - powiedziała rzeczniczka Komisji.

CZYTAJ TAKŻE: Janusz Kowalski: wielu sędziów chciałoby utrzymać stan "sędziokracji", a nie państwa prawa>>>

KE zawiesi działalność izby dyscyplinarnej?

Drugi rzecznik dodał, że Komisja uważnie monitoruje sytuację. - Jeśli będzie to konieczne wykorzystamy wszystkie opcje, by zagwarantować niezależność systemu sądownictwa w Polsce - powiedział Stefan de Keersmaecker.

Nikt w Komisji nie potwierdza weekendowych doniesień holenderskiego dziennikarza z gazety Volkskrant, że jutro Komisja ma zdecydować o środkach tymczasowych i skierować wniosek do unijnego Trybunału Sprawiedliwości o zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do czasu rozpatrzenia skargi Komisji.

marsz tysiaca tog pap 1200.jpg
Iwona Arent: to był marsz opozycji, a nie "Marsz Tysiąca Tóg

Bruksela zaskarżyła system odpowiedzialności dyscyplinarnej w październiku ubiegłego roku. Uznała, że jest on zagrożeniem dla niezawisłości sędziowskiej.

Argumentowała, że nie gwarantuje on bezstronności i niezależności Izby Dyscyplinarnej, która składa się wyłącznie z sędziów wybranych przez nową Krajową Radę Sądownictwa, a jej członkowie są powoływani przez polityków. Polski rząd wielokrotnie odrzucał wszystkie zastrzeżenia Komisji. Zapewniał o gwarancjach niezależności sędziowskiej i o prawidłowo funkcjonującym systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iwona Arent: to był marsz opozycji, a nie "Marsz Tysiąca Tóg"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 09:55
- Wszystkim nam zależy, żeby sądy były niezawisłe i apolityczne, aby sędziowie wydawali wyroki, nie patrząc na to, kto jakie ma poglądy i nie angażowali się w spór polityczny ani po stronie rządu, ani opozycji – mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji wzięła również udział Marcelina Zawisza (Wiosna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz o "Marszu Tysiąca Tóg": protesty mają charakter rytualny

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:55
- Udało się części środowiska sędziowskiego zainteresować kwestiami dotyczącymi reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce sędziów z innych państw Unii Europejskiej i przekonać ich do swojej wizji tej reformy - komentował w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba o "Marszu Tysiąca Tóg": wizerunkowa katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 13:26
- Na "Marszu Tysiąca Tóg" obecni byli prawnicy w togach i ludzie, celebryci, którzy z prawem mieli problemy. Od strony wizerunkowej to katastrofa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.   
rozwiń zwiń