X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Meksyk: 7000 kobiet zrezygnowało z aborcji po obejrzeniu filmu "Nieplanowane"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 13:17
W czasie seansów kinowych wyświetlano numer telefonu zaufania, pod który mogły dzwonić matki, które zastanawiały się nad dokonaniem aborcji. Film "Nieplanowane" promował w Meksyku znany aktor, reżyser i producent Eduardo Verástegui.
Unplanned, kadr z filmu
Unplanned, kadr z filmuFoto: Materiały dystrybutora, unplannedfilm.com

Abby-Johnson-Ashley-Bratcher-mat-prasowe-1200.jpg

Bohaterka filmu "Nieplanowane" z przesłaniem do Polaków: musicie dawać świadectwo

Trasa pokazów filmu w Meksyku objęła wszystkie 31 stanów kraju oraz stolicę. Projekcje zakończyły się 30 grudnia, a teraz poinformowano o sukcesie uruchomionego telefonu zaufania. Jak podali organizatorzy, udało się pomóc 7 tys. kobiet.

Eduardo Verástegui opowiadał widzom, co faktycznie oznacza bycie pro-life. Wyjaśnił, że obrona życia to zarówno ochrona nienarodzonych przed śmiercią w wyniku aborcji, jak i pomocy dzieciom ulicy, ofiarom gwałtów, uzależnionym, samotnym matkom, starszym oraz odwiedzanie w więzieniach niesłusznie skazanych.

Urzędnicy ambasadorami

leah-darrow-screen-1200.jpg
"Nigdy nie niszczą marzeń". Znana modelka broni życia nienarodzonych dzieci

- To bycie głosem tych, co nie mają głosu, zaczynając od tych najmniejszych, mieszkających w łonie swoich mam, którym grozi aborcja - powiedział Verástegui.

Trasa promująca film zjednoczyła artystów, polityków oraz etyków, a sam producent otrzymywał wsparcie od lokalnych przedstawicieli władz, duchownych różnych wyznań chrześcijańskich, a nawet ludzi nauki, biznesu i wojskowych. Ambasadorami filmu zostało 16 urzędników państwowych, którzy zapowiedzieli walkę o prawną ochronę życia w Meksyku. Obecnie tamtejsze przepisy zezwalają na aborcję "na żądanie" do 12. tygodnia życia dziecka.

pg,Radio Maryja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: chcą aborcji aż do samego porodu i dla małoletnich. Trwa procedowanie ustawy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 08:01
W senacie stanu Massachusetts w USA trwa dyskusja nad ustawą "o usunięciu przeszkód i rozszerzeniu dostępu do aborcji". Główne założenia przepisów to dostęp do aborcji dla nieletnich bez zgody rodziców oraz umożliwienie zabicia nienarodzonego dziecka po 24 tygodniu ciąży aż do samego porodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy z matkami przynoszą efekty. Tysiące dzieci uniknęło aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:07
Działające na terenie Hiszpanii stowarzyszenie ratowników im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci. - Dzieci zostały uratowane dzięki rozmowom z matkami i przekonaniu ich do odstąpienia od aborcji - mówi Marta Velarde, która kieruje organizacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają przygotowania do Narodowego Marszu Życia. Warszawa czeka na tysiące rodzin

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 14:03
Kolejny raz ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Wydarzenie odbędzie się 22 marca (niedziela), w Narodowy Dzień Życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każde życie przynosi światu miłość". Donald Trump na Marszu dla Życia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 21:32
- Każde dziecko jest bezcennym i świętym darem Boga - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przemawiając podczas 47. Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Był on pierwszą urzędującą głową państwa, która wzięła udział w tym dorocznym wydarzeniu organizowanym przez obrońców życia.
rozwiń zwiń