X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rzadko spotykana zgodność europosłów. Rezolucja ws. ochrony zwierząt domowych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 00:02
Europarlamentarzyści chcą położyć kres nielegalnemu handlowi zwierzętami domowymi. PE przyjął rezolucję, w której domaga się m.in. wprowadzenia obowiązkowego unijnego systemu identyfikacji kotów i psów. Tylko 3 eurodeputowanych głosowało przeciw, 607 poparło inicjatywę.
Europarlament
EuroparlamentFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

- Chcemy położyć kres nielegalnemu handlowi kotami i psami w całej Europie. Ważnym krokiem w tym kierunku jest stworzenie zgodnych, wzajemnie połączonych ze sobą systemów identyfikacji i rejestracji psów i kotów w bazach danych w państwach członkowskich - oświadczyła w Strasburgu jedna z inicjatorek rezolucji, eurodeputowana Socjalistów i Demokratów (S&D) Sylwia Spurek.

Według szacunków, na które powołuje się PE, każdego miesiąca między krajami UE sprzedaje się 46 tys. psów, z których większość nie jest zarejestrowana. Hodowcy komercyjni nadużywają unijnych przepisów dotyczących niehandlowego przewozu, czyli zwierząt podróżujących z właścicielem.

ZOBACZ TAKŻE
UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
20 mld euro rocznie mniej? Europosłowie: domknięcie budżetu UE będzie wyzwaniem

Nielegalna sprzedaż

PE zauważył, że coraz więcej zwierząt domowych jest nielegalnie sprzedawanych między państwami członkowskim, często przez zorganizowane grupy przestępcze. Dzieje się to niejednokrotnie bez kontroli i z wykorzystaniem sfałszowanych dokumentów.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Świata pogląd". Skomplikowane negocjacje o budżecie UE na lata 2021-2027

Wiele ogłoszeń o sprzedaży zwierząt przez internet pochodzi z nielegalnych źródeł, a handlarze wykorzystują fakt, że na poziomie UE nie ma wspólnych przepisów dotyczących hodowli zwierząt domowych. Różnice w normach stosowanych przez hodowców spowodowały duże różnice w cenach czworonogów.

Apel eurodeputowanych

W niewiążącej prawnie rezolucji eurodeputowani wezwali do wprowadzania obowiązkowego unijnego systemu rejestracji kotów i psów. Chcą też ustanowienia unijnej definicji komercyjnych obiektów hodowlanych na dużą skalę, w których odbywa się masowa hodowla, na przykład szczeniąt. PE domaga się też lepszego egzekwowania prawa i ostrzejszych sankcji za łamanie przepisów. Eurodeputowani apelują też o adoptowanie, a nie kupowanie zwierząt domowych.

Większość państw członkowskich stosuje już pewne wymogi dotyczące identyfikacji i rejestracji psów i kotów, jednak nie są one zharmonizowane, co ogranicza możliwości identyfikowania czworonogów w UE.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak działają domy tymczasowe dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 19:44
Dom tymczasowy to świetne rozwiązanie, by stworzyć zwierzakowi namiastkę prawdziwego domu, zanim trafi do tego docelowego. 
rozwiń zwiń