Dramatyczna sytuacja w Kalifornii. 60 tys. bezdomnych może mieć koronawirusa
- Modele wskazują, że w Kalifornii wirusem SARS-CoV-2 może się zakazić w ciągu najbliższych 8 tygodni aż 60 tys. bezdomnych - poinformował gubernator tego stanu Gavin Newsom. Jeśli prognozy się sprawdzą, szpitale w Kalifornii będą przeciążone - dodał.
2020-03-19, 09:50
Powiązany Artykuł
Koronawirus w USA. Donald Trump podpisał pakiet pomocowy
- Co piąty zakażony koronawirusem potrzebuje hospitalizacji - podkreślił w publikacji na Facebooku. - Przy przewożeniu aż tylu ludzi do szpitala również pracownicy służb byliby narażeni na ryzyko - zauważył.
Newsom poinformował też, że zakupiono 1,3 tys. przyczep, w których bezdomni będą mogli się schronić. 50 mln USD ma być z kolei przekazane hotelom i motelom, które przyjmą zakażonych SARS-CoV-2 bez dachu nad głową. Aby pomóc szpitalom w Kalifornii u wybrzeża tego stanu ma zakotwiczyć Mercy - amerykański okręt szpitalny.
Cel: odciążyć szpitale w Los Angeles
Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti zapowiedział, że władze miasta podjęły działania, by zidentyfikować najbardziej narażonych na koronawirusa bezdomnych, czyli ludzi schorowanych i w podeszłym wieku. Centra rekreacyjno-sportowe w Mieście Aniołów mogą odciążyć szpitale, przyjmując do 6 tys. zakażonych.
REKLAMA
Kalifornia jest najludniejszym stanem USA. Do środy potwierdzono tam 598 przypadków koronawirusa. To wzrost o 21 proc. w porównaniu z wtorkiem. Z powodu COVID-19 w Kalifornii zmarło już co najmniej 17 osób.
Powiązany Artykuł
Amerykański kongresmen zakażony koronawirusem. "Czuję się już dużo lepiej"
W USA w szybkim tempie przybywa osób zakażonych koronawirusem. Do środy ogólna liczba zakażonych sięgała 8 500 osób. Zmarło co najmniej 140. Najgorsza sytuacja panuje w stanach Nowy Jork oraz Waszyngton.
Powiązany Artykuł
Koronawirus za Atlantykiem. USA i Kanada zamykają granicę
Gorączka, kaszel, duszności
Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.
Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.
REKLAMA
Mapa z danymi dot. liczby zakażeń koronawirusem na świecie dostępna jest TUTAJ.
pb
REKLAMA