X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

62 proc. Włochów potrzebuje pomocy psychologa w czasie pandemii. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 23:05
62 proc. Włochów twierdzi, że potrzebuje wsparcia psychologicznego, by stawić czoło powrotowi do normalności po dwóch miesiącach kwarantanny - wynika z sondażu zaprezentowanego przez Instytut badania opinii Piepoli. Najwięcej wśród tych, którzy chcą wsparcia, jest osób samotnych. Śledzimy wydarzenia ze świata związane z pandemią koronawirusa.
Audio
  • Francja: minister zdrowia ostrzega, że data zniesienia kwarantanny może się zmienić - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
  • Dalszy spadek liczby zmarłych i hospitalizowanych we Włoszech - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
  • Belgia: rząd znosi ograniczenia ws. maseczek, będą dostępne w sprzedaży dla wszystkich - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Szef MSW Christophe Castaner poinformował, że podlegające jego resortowi służby, pracują nad hipotezą zakładającą przesunięcie wyborów samorządowych - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel.com
kprm sztabk ryzysowy tt free 663.jpg
Media: Polska radzi sobie z pandemią lepiej niż niektóre zamożniejsze kraje europejskie

Liczba nowych zakażeń koronawirusem spada we Włoszech i Niemczech. Coraz mniej ciężkich przypadków COVID-19 notuje się we Francji. Epidemia wyhamowuje też za oceanem. W Stanach Zjednoczonych drugi dzień z rzędu odnotowano mniej niż 2 tys. zgonów.

***

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie dostępna jest TUTAJ.

PAP/IAR/twitter.com/pb, ms

Tak relacjonowaliśmy zmagania świata z koronawirusem w niedzielę:
22:43

W miarę jak koronwirus coraz zacieklej atakuje Brazylię, w kraju narasta napięcie wywołane sporem co do metod jego zwalczania.

To nie tylko spór między prezydentem Jairem Bolsonaro a parlamentem i gubernatorami stanowymi, a nawet częścią jego własnego rządu w kwestii strategii walki z pandemią, lecz spór, który coraz mocniej dzieli brazylijskie społeczeństwo.

W niedzielę ogłoszono, że w Brazylii, kraju Ameryki Południowej najmocniej zaatakowanym przez koronawirusa, zmarło do 2 maja według oficjalnych statystyk ponad 6 700 osób spośród 96 500 zarażonych. Wyleczyło się 40 937 chorych.

22:19

W Belgii po raz trzeci przesunięto decyzję o zakończeniu sezonu piłkarskiego wskutek pandemii koronawirusa. Zamiast w poniedziałek, kluby będą obradować na ten temat 15 maja – poinformowała Pro League, zarządzająca rozgrywkami.

22:17

Francja nie będzie nakładać kwarantanny na "nikogo, bez względu na narodowość, pochodzącego z Unii Europejskiej, strefy Schengen lub Wielkiej Brytanii" - zapowiedział w niedzielę Pałac Elizejski.

21:45

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował, że w stanie Nowy Jork w ciągu ostatniej doby zmarło 280 osób, o 19 mniej niż poprzedniego dnia. Chociaż także inne wskaźniki wykazują pozytywny trend, ostrzegał przed przedwczesnym optymizmem.

21:42

We Francji z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarło w szpitalach i domach opieki 135 osób. Łącznie liczba zgonów od 1 marca, czyli od początku epidemii, to 24 895. Zmniejsza się liczba hospitalizowanych pacjentów - podało francuskie ministerstwo zdrowia.

20:48

Jordania poinformowała, że zniosła wszystkie ograniczenia działalności gospodarczej wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, aby pomóc w szybkim uruchomieniu gospodarki pozbawionej środków pieniężnych.

Widok na miasto Akaba w Jordanii (źródło: shutterstock.com/Solnikov) Widok na miasto Akaba w Jordanii (źródło: shutterstock.com/Solnikov)
20:40

We Francji niepewność towarzyszy organizacji wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbyła się w marcu. Jej przeprowadzenie wywołało potem wiele polemik i słów krytyki.

Posłuchaj
00:56 10390835_3.mp3 Szef MSW Christophe Castaner poinformował, że podlegające jego resortowi służby, pracują nad hipotezą zakładającą przesunięcie wyborów samorządowych - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
20:28

- W Rosji ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa mogą zostać przedłużone po 12 maja, jeśli obywatele nie będą ich przestrzegać w najbliższych dniach - ostrzegła Anna Popowa, szefowa urzędu Rospotriebnadzor, odpowiedzialnego za kwestie sanitarne.

20:20

62 proc. Włochów twierdzi, że potrzebuje wsparcia psychologicznego, by stawić czoło powrotowi do normalności po dwóch miesiącach kwarantanny - wynika z sondażu zaprezentowanego przez Instytut badania opinii Piepoli. Najwięcej wśród tych, którzy chcą wsparcia, jest osób samotnych.

20:16

- Jest wiele dowodów na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium w chińskim Wuhan - powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Amerykański wywiad informował wcześniej, że SARS-CoV-2 nie został stworzony przez człowieka.

Pompeo dodał, że "Chiny mają historię prowadzenia niezgodnych z normami laboratoriów". - Nie po raz pierwszy słyszymy, że świat jest narażony na wirusy w wyniku błędów w chińskich laboratoriach - powiedział.

20:12

Tajlandia w ramach łagodzenia ograniczeń z powodu pandemii koronawirusa otworzyła parki i zezwoliła na otwarcie firm. Malezja i Singapur pójdą tą samą drogą odpowiednio od poniedziałku i wtorku.

19:54
Posłuchaj
01:00 10390793_1.mp3 Dalszy spadek liczby zmarłych i hospitalizowanych we Włoszech - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
19:45

W miarę jak wiele amerykańskich stanów stopniowo znosi restrykcje coraz więcej obywateli USA wychodzi z domów - wynika z analiz danych z telefonów komórkowych. Najmniej Amerykanów opuszczało dom w Wielkanoc.

19:35

W ciągu ostatniej doby w Portugalii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 92 osób. To najniższa liczba zachorowań od 16 marca - podało ministerstwo zdrowia. Również w Hiszpanii zanotowano najniższą od prawie 7 tygodni dobową liczbę zgonów - 164.

19:33

Od wtorku Belgia znosi ograniczenia w sprzedaży maseczek ochronnych wprowadzone pod koniec marca. Będą one w ogólnodostępnej sprzedaży w supermarketach.

Posłuchaj
00:34 10390820_2.mp3 Belgia: rząd znosi ograniczenia ws. maseczek, będą dostępne w sprzedaży dla wszystkich - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Do tej pory maseczki ochronne, czy żele antybakteryjne były dostępne w Belgii tylko na receptę i tylko w aptekach zgodnie z dekretem królewskim (źródło: PAP/EPA/ANTONIO COTRIM) Do tej pory maseczki ochronne, czy żele antybakteryjne były dostępne w Belgii tylko na receptę i tylko w aptekach zgodnie z dekretem królewskim (źródło: PAP/EPA/ANTONIO COTRIM)
19:23

W Pradze wylądował ostatni samolot mostu powietrznego, którym od 20 marca do Czech docierały kupione w Chinach środki ochrony osobistej. Wydano na nie ok. 151 mln euro. W niedzielę w Czechach zanotowano najmniej zakażeń koronawirusem od 8 tygodni.

18:20

We Włoszech w ciągu doby zmarły 174 osoby zakażone koronawirusem - podała Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 28 884. To najniższa liczba zgonów jednego dnia zanotowana od 14 marca.

Dotychczas w całym kraju potwierdzono ponad 210 tys. przypadków koronawirusa (źródło: PAP/EPA/Jorge Nunez) Dotychczas w całym kraju potwierdzono ponad 210 tys. przypadków koronawirusa (źródło: PAP/EPA/Jorge Nunez)
17:58

Od poniedziałku szereg europejskich krajów poluzuje ograniczenia nałożone na obywateli w związku z epidemią koronawirusa. W Niemczech otwarte zostaną muzea, świątynie, salony fryzjerskie, ogrody zoologiczne czy memoriały. We Włoszech będzie wolno spotykać się w gronie rodzinnym oraz - w ograniczony sposób - w gronie znajomych.

17:45

- O 315 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 28 446 - poinformował minister bez teki w rządzie Michael Gove.

17:41

W Sztokholmie przed szwedzkim parlamentem codziennie przybywa kwiatów składanych przez tych, którzy w epidemii COVID-19 stracili bliskich. Tak jak każdego dnia wzrasta liczba zgonów. - To nie są tylko statystyki - ocenia córka jednej z ofiar.

17:17

Francuski minister zdrowia Olivier Veran ostrzegł, że data zniesienia społecznej kwarantanny może ulec zmianie. Będzie to zależało od warunków epidemiologicznych. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział stopniowe znoszenie kwarantanny od 11 maja.

Posłuchaj
00:55 10390695_1.mp3 Francja: minister zdrowia ostrzega, że data zniesienia kwarantanny może się zmienić - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
17:13

Brytyjski premier Boris Johnson ujawnił, że w czasie, gdy był na intensywnej terapii z powodu ciężkiego zakażenia koronawirusem, stworzone zostały "plany awaryjne" na wypadek jego śmierci.

17:12

W Holandii liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła o 335 i wynosi 40 471 - podał Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Zarejestrowano 69 kolejnych zgonów, co oznacza, że liczba zmarłych przekroczyła 5 tys.

Według najnowszego bilansu w Holandii na COVID-19 zmarło do tej pory 5 056 osób (źródło: PAP/EPA/MARCO DE SWART) Według najnowszego bilansu w Holandii na COVID-19 zmarło do tej pory 5 056 osób (źródło: PAP/EPA/MARCO DE SWART)
17:09

W Limoges, we francuskim regionie Nowa Akwitania, co sobotę dzięki instalacji na parkingu kościelnym wierni mogą spowiadać się, nie wychodząc z samochodu - informują francuskie media, które temat "spowiedzi drive" podjęły za dziennikiem "Le Parisien".

16:58
16:33

Ministerstwo zdrowia publicznego Afganistanu ogłosiło w niedzielę, że jedna trzecia z 500 testów na koronawirusa wykonanych losowo jest pozytywna, co wzmaga obawy o rozszerzanie się niewykrytych zakażeń w kraju, gdzie służba zdrowia jest na słabym poziomie.

W ponad 36-milionowym Afganistanie przeprowadzono do tej pory ok. 12 tysięcy testów; stwierdzono 2 700 przypadków zakażeń.

16:22

Premier Bułgarii Bojko Borisow zapowiedział w niedzielę dalsze rozluźnienie restrykcji wprowadzonych w kraju w związku z epidemią SARS-CoV-2. Od poniedziałku będą mogły działać bary i restauracje, gdzie są tarasy. Wznowione zostaną kursy na prawo jazdy.

Władze zezwoliły również na przyjmowanie egzaminów na prawo jazdy, pod warunkiem, że testy ze znajomości zasad ruchu odbędą online. W samochodach podczas części praktycznej egzaminu może znajdować się tylko osoba szkolona oraz instruktor - zaznaczono w nowych przepisach. Podobne zasady obowiązują podczas jazd szkoleniowych.

Nastąpi dalsza liberalizacja wycieczek w góry i do parków narodowych. Od 6 maja zostaną zniesione ograniczenia wjazdów i wyjazdów z dużych miast. Kierowcy zagranicznych tirów przejeżdżających tranzytem przez terytorium Bułgarii nie będą już musieli składać oświadczeń dotyczących dokładnej wcześniejszej trasy przejazdu.

Dozwolone będzie uprawianie sportów na wolnym powietrzu. Rząd uznał jednak, że na organizowanie rozgrywek i zawodów sportowych jest jeszcze za wcześnie.

16:20
Taipei Grand Hotel świętuje brak nowych przypadków koronawirusa na Tajwanie. Fot.: EPA/DAVID CHANG Taipei Grand Hotel świętuje brak nowych przypadków koronawirusa na Tajwanie. Fot.: EPA/DAVID CHANG
15:04

Wojsko w Indiach złożyło hołd osobom walczącym z koronawirusem

15:00

W krajach bałtyckich, podobnie jak wczoraj, poinformowano o 13 nowych przypadkach koronawirusa. Na Litwie, Łotwie i w Estonii liczba nowych zakażeń od kilkunastu dni się zmniejsza. 

W Estonii po przebadaniu ponad 740 próbek stwierdzono jedno zakażenie koronawirusem, Łotysze po przebadaniu w ciągu doby 1100 próbek potwierdzili 8 nowych przypadków patogenu, a na Litwie po przeprowadzeniu 3400 testów zdiagnozowane zostały 4 nowe przypadki.

14:00
Protest ukraińskich drobnych przedsiębiorców, domagających się możliwości prowadzenia działalności podczas kwarantanny. Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO Protest ukraińskich drobnych przedsiębiorców, domagających się możliwości prowadzenia działalności podczas kwarantanny. Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO
13:39

Prezydent Białorusi powiedział, że mimo epidemii koronawirusa 9 maja w Mińsku odbędzie się defilada z okazji Dnia Zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.

Na Białorusi w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 877. W sumie w tym kraju zakażonych jest 16 tysięcy 705 osób, a 99 zmarło. Przeprowadzono dotychczas 204 tysiące testów, wyzdrowiało 3 tysiące 117 osób. 

Wcześniej o potrzebie rezygnacji z imprez masowych i dystansowania społecznego na Białorusi mówili między innymi eksperci Światowej Organizacji Zdrowia. Białoruś prawdopodobnie będzie jedynym krajem, który zorganizuje wojskową paradę 9 maja.

13:13

Medycy z Hospital del Mar w Barcelonie pozdrawiają przechodniów. Fot.: EPA/Quique Garcia Medycy z Hospital del Mar w Barcelonie pozdrawiają przechodniów. Fot.: EPA/Quique Garcia
12:35

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

12:34

W ciągu ostatniej doby w Belgii potwierdzono 389 nowych zakażeń koronawirusem, odnotowano 79 zgonów.

To najnowsze dane opublikowane przez belgijskie centrum kryzysowe, potwierdzające tendencję spadkową i spłaszczenie krzywej zakażeń.

Od początku epidemii patogen w Belgii wykryto u ponad 49 tysięcy 900 osób, w wyniku powikłań zmarło ponad 7 tysięcy 800 osób. Wyzdrowiało przeszło 12 tysięcy 300 osób.

12:13

W ciągu ostatniej doby zanotowano w Hiszpanii 164 zgony z powodu COVID-19. To najniższa od blisko 7 tygodni dobowa liczba ofiar śmiertelnych – poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju.

Pomiędzy sobotą a niedzielą odnotowano też 884 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba wszystkich zakażonych w Hiszpanii wzrosła tym samym do 217 466.

11:44

Iran zapowiada możliwość otwarcia od jutra części meczetów.
Podczas wideokonferencji grupy do spraw zwalczania koronawirusa prezydent Hasan Rouhani poinformował, że dotyczy to świątyń w 132 dystryktach, w których jest najmniej zakażeń patogenem. Stanowią one jedną trzecią kraju. Meczety są zamknięte od początku marca z powodu epidemii.

11:05
Plaża na wyspie Lantau w Hongkongu. Tamtejsze władze poprzedniej doby nie odnotowały żadnego nowego zachorowania. Fot. EPA/JEROME FAVRE Plaża na wyspie Lantau w Hongkongu. Tamtejsze władze poprzedniej doby nie odnotowały żadnego nowego zachorowania. Fot. EPA/JEROME FAVRE
10:57

Stale rośnie liczba nowych zakażeń w Meksyku. W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 1349 osób, podczas gdy dzień wcześniej dobowa liczba zakażeń wyniosła 970. Zmarło 89 osób - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia Meksyku.

O ile liczba zgonów jest o tylko nieco wyższa niż w przeddzień, gdy podano, że zmarły 84 osoby, o tyle dobowa liczba zakażeń rośnie lawinowo.

Podając niedzielne dane ministerstwo po raz kolejny zastrzegło, że uwzględniają one tylko przypadki zdiagnozowanych zachorowań.

10:49
Korea Południowa: egzamin kwalifikacyjny do pracy w organizacjach publicznych z zastosowaniem reguł dystansu społecznego. Fot.: EPA/Daegu Exhibition & Convention Center HANDOUT Korea Południowa: egzamin kwalifikacyjny do pracy w organizacjach publicznych z zastosowaniem reguł dystansu społecznego. Fot.: EPA/Daegu Exhibition & Convention Center HANDOUT
10:36

502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w ciągu minionej doby na Ukrainie. Zmarło 9 kolejnych osób, które zapadły na COVID-19 - podał w niedzielę resort ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zakażonych wzrósł tym samym do 11913, a zmarłych do 288.

Jak precyzuje Centrum Zdrowia Publicznego, łącznie na COVID-19 zachorowało dotąd 829 dzieci i 2325 pracowników służby zdrowia. 1547 pacjentów już wyzdrowiało.

Według ukraińskiego rządu szczyt zachorowań na Covid-19 jest oczekiwany między 3 i 8 maja. Restrykcje związane z epidemią przedłużono do 11 maja.

10:35

W Rosji do 134 tysięcy 687 wrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Służby sanitarne podały, że w ciągu doby zdiagnozowano 10 tysięcy 633 nowe przypadki.

To najwyższy przyrost dobowy od początku pandemii. Wzrostowa tendencja utrzymuje się w Rosji od kilku dni.

10:22

Prefekt watykańskiej Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Sakramentów, kardynał Robert Sarah w wywiadzie dla portalu "Nuova Bussola Quotidiana" skrytykował ograniczenia wprowadzone przez włoski rząd w związku z pandemią, które niemal od dwóch miesięcy zabraniają sprawowania publicznych liturgii. Podkreślił, że że nikt nie może powstrzymać kapłana od spowiadania i udzielania komunii.

Hierarcha  skrytykował pomysł, by hostie były udostępniane chętnym w plastikowym opakowaniu. Nazwał to Komunią na wynos. Podkreślił, że nawet jeśli brak dostępu do Eucharystii powoduje cierpienie, to sposób udzielania Komunii nie podlega żadnej dyskusji, a wierny ma wybór, czy chce przyjąć ją na rękę, czy do ust. Dodał, że przywrócenie Eucharystii nie może się odbywać kosztem profanacji.

10:03

Francuskie koleje SNCF poinformowały, że stan ich finansów jest bardzo zły. Konieczne będą drastyczne cięcia boleśnie odczuwalne przez pracowników. Taka sytuacja ekonomiczna SNCF to wynik epidemii koronawirusa.

Dyrekcja SNCF ocenia, że w marcu straty wyniosły siedemset milionów euro, a w kwietniu niemal półtora miliarda. Dochodzi do tego miliard euro strat, jakie koleje poniosły w wyniku wielodniowego strajku protestacyjnego przeciwko rządowym planom reformy systemu emerytur.

09:51

- Sycylia będzie w maju zamknięta - ogłosił szef władz tego regionu Nello Musumeci. Zapewnił, że gdy sytuacja epidemiczna poprawi się, wyspa zostanie ponownie otwarta dla turystów z innych regionów Włoch. Zaapelował, by podróż przełożyć o kilka tygodni.

- Ci, którzy chcą przyjechać na Sycylię, niech wiedzą, że muszą przełożyć podróż o kilka tygodni. Teraz nie zostaną wpuszczeni - zapowiedział.

09:50

W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 793 osób. Z powodu COVID-19 zmarły 74 osoby- podał w niedzielę rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 6649, a zakażonych do 162 496.

Dobowy przyrost nowych zakażeń maleje dzień po dniu. W sobotę RKI poinformował o 945 przypadkach, a w niedzielę już o 793.

09:49

Do 530 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa w Japonii - poinformowała w niedzielę japońska telewizja publiczna NHK. Dotychczas potwierdzono w tym kraju ponad 15 500 przypadków zakażenia koronawirusem.

W poniedziałek rząd premiera Shinzo Abe podejmie decyzję w sprawie przedłużenia o kolejny miesiąc, do 6 czerwca, stanu wyjątkowego.

09:49

Większość amerykańskich stanów rozpoczyna stopniowe otwieranie gospodarki. Łącznie do końca tygodnia - jak szacuje telewizja CNN - proces ten ruszy w 31 stanach. W wielu miejscach USA odbywają się protesty wzywające do stopniowego odmrażania gospodarki.

09:48

Ponad 66 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w Stanach Zjednoczonych - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W ciągu minionej doby odnotowano 1435 zgonów - to drugi dzień z rzędu z mniej niż 2 tys. ofiar śmiertelnych.

Poprzedni dobowy bilans informował o 1883 zgonach.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre wieści z USA. Kolejna doba poniżej dwóch tysięcy zgonów

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 03:34
W ciągu minionej doby odnotowano 1435 zgonów - to drugi dzień z rzędu z mniej niż 2 tys. ofiar śmiertelnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odnowić kontakty ze światem, ale przy zachowaniu ostrożności". Sycylia póki co zamknięta dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 07:54
- Sycylia będzie w maju zamknięta - ogłosił szef władz tego regionu Nello Musumeci. Zapewnił, że gdy sytuacja epidemiczna poprawi się, wyspa zostanie ponownie otwarta dla turystów z innych regionów Włoch. Zaapelował, by podróż przełożyć o kilka tygodni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ważne jest połączenie zdolności naukowych". Papież o szczepionce na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 14:38
Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.
rozwiń zwiń