more_horiz
Wiadomości

Rekordowa liczba nowych zakażeń COVID-19 w Brazylii. Więcej zgonów niż we Francji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 09:46
956 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Brazylii - poinformowało w sobotę wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia. Zanotowano rekordową liczbę nowych zakażeń - 33 274 w ostatnich 24 godzinach.
Koronawirus w Brazylii
Koronawirus w BrazyliiFoto: PAP/EPA/RAPHAEL ALVES

Tym samym w Brazylii liczba wszystkich infekcji wynosi 498 440. To oznacza, że po tym względem kraj ten jest drugi na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

koronawirus-szpital-badanie-pap-1200.jpg
MZ: ponad 11 tysięcy chorych wyleczonych z COVID-19, blisko 200 nowych przypadków

Ogólna liczba przypadków śmiertelnych w Brazylii wynosi 28 834, przez co na tej tragicznej liście kraj ten zajmuje czwarte miejsce, przesuwając się przed Francję. Więcej zgonów odnotowano tylko w USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Szczyt pandemii w lipcu

Dziennik "Correio Brasiliense", cytując prognozę sporządzoną przez Panamerykańską Organizację Zdrowia, w piątek zapowiadał, że szczyt pandemii Covid-19 przypadnie w Brazylii w lipcu tego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Życie trwa i będzie szło zawsze naprzód". Papież modlił się o ustanie pandemii

Dziennik oceniał, powołując się na oficjalne prognozy, że w okresie największego nasilenia potrzeba będzie sześciokrotnie więcej stanowisk intensywnej terapii w szpitalach, niż istnieje obecnie.

Według modelu sporządzonego w oparciu o dane ministerstwa zdrowia, zainfekowanych zostanie ok. 22 proc. Brazylijczyków, ale tylko 53 proc. z nich będzie miało widoczne symptomy choroby. 150 na każdych 100 000 mieszkańców Brazylii umrze bez uzyskania należytej pomocy.

kad

Zobacz także

Zobacz także