Ponad 18 milionów zakażeń, epicentrum w Amerykach. Najnowsze dane o pandemii

690 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz 18 milionów 100 tysięcy zakażeń - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie.

2020-08-04, 00:23

Ponad 18 milionów zakażeń, epicentrum w Amerykach. Najnowsze dane o pandemii
Najgorsza sytuacja pandemiczna panuje w USA i Brazylii - informują naukowcy. Foto: PAP/EPA/Daniel Irungu

Najgorsza sytuacja utrzymuje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło 158 tysięcy osób oraz w Brazylii, gdzie zanotowano 94 tysiące ofiar śmiertelnych.

Powiązany Artykuł

shutterstock włochy koronawirus maski maseczki free 1200.jpg
Koronawirus we Włoszech. 6 razy więcej osób z przeciwciałami niż zakażonych

Posłuchaj

Na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się już 18,1 miliona osób - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty

W ciągu ostatnich 24 godzin w Brazylii potwierdzono obecność koronawirusa u 16 641 osób - podało federalne ministerstwo zdrowia. W tym samym czasie zmarło 561 osób - o 20 więcej niż od soboty do niedzieli. Liczba wszystkich zakażeń przekroczyła 2 mln 750 tys.

Szybko rośnie też liczba zgonów w Meksyku oraz w Indiach.

W Iranie, przez który przechodzi teraz druga fala wirusa, liczba ofiar może być znacznie większa, niż podają to oficjalne statystyki. BBC informuje, że ma dowody, iż na COVID-19 w tym kraju zmarło nie 17, a 42 tysiące osób.

REKLAMA

26 możliwych szczepionek

Szef WHO tymczasem ostrzega, że ewentualna szczepionka na koronawirusa nie musi być w 100 procentach skuteczna. - Nie ma w tej chwili cudownego lekarstwa i może go nigdy nie być - podkreśla Tedros Adhanom Ghebreyesus. W fazie testów klinicznych jest obecnie 26 potencjalnych szczepionek na COVID-19. WHO kolejny raz zaapelowało o noszenie masek w miejscach publicznych.

Czytaj także:

Tymczasem w Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu do szpitali mają trafić błyskawiczne testy na koronawirusa. Pozwalają one wykryć patogen w ciągu zaledwie półtorej godziny. Szybka reakcja ma być zdaniem rządu w Londynie jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z pandemią.

REKLAMA

Johns Hopkins University

mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej