X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Swiatłana Cichanouska: jesteśmy gotowi do rozmów z rządem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 09:36
- Ludzie zmienili sposób myślenia, już nie wierzą, nie ufają obecnym władzom. Ludzie się obudzili - powiedziała w rozmowie z TVP Info Swiatłana cichanouska, kontkrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w białoruskich wyborach prezydenckich. 
Swiatłana Cichanuoska: powrót do sytuacji sprzed wyborów jest już niemozliwy
Swiatłana Cichanuoska: powrót do sytuacji sprzed wyborów jest już niemozliwyFoto: PAP/EPA/STR

W białoruskich miastach wciąż trwają protesty przeciwko władzy Aleksandra Łukaszenki. W stolicy kraju protestowało, jak szacują dziennikarze, około pięciu tysięcy osób. Manifestanci przynieśli ze sobą historyczne biało-czerwono-białe flagi i transparenty z hasłami wzywającymi prezydenta Białorusi do ustąpienia z urzędu. 

POLSKIE RADIO dla Bialorusi.jpg
Polskie Radio - Serwisy specjalne dla Białorusi

"Szukamy sojuszników we wszystkich krajach"

Swiatłana Cichanouska, kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w białoruskich wyborach prezydenckich przyznała w rozmowie z TVP Info, że nie wie, jak długo jeszcze potrwa obecna sytuacja na Białorusi. Zaznaczyła, że liczy na to, iż wszyscy zdają sobie sprawę, że "z tego kryzysu musi być wyjście". - Jesteśmy gotowi do rozmów z rządem - zadeklarowała. 

Czytaj także: 

Zdaniem Cichanouskiej, powrót do sytuacji sprzed protestów jest niemożliwy, bowiem Białorusini "zmienilli sposób myślenia". - Już nie wierzą, nie ufają obecnym władzom. Ludzie się obudzili - oceniła Cichanouska. Zadeklarowała gotowość do rozmów z rządem Aleksandra Łukaszenki - czytamy w opracowaniu wywiadu na stronach portalu TVP.Info. 

"Prosimy o poszanowanie suwerenności"

Podziękowała za wsparcie wszystkim krajom zainteresowanym sytuacją na Białorusi, w tym Polsce i dodała, że wszystkie kraje sąsiadujące z Białorusią taktuje jak "przyjaciół". - My szukamy przyjaciół, sojuszników we wszystkich kraj. Dla nas nie jest ważne jaki to jest kraj. Chcemy przyjaźnić się ze wszystkimi, ale prosimy o poszanowanie suwerenności naszego kraju - wskazała Swiatłana Cichanouska. 

Nie odpowiedziała na pytanie, czy podałaby rękę Aleksandrowi Łukaszence. Przyznała jednak, że jest on obywatelem Białorusi i nikt nie będzie zmuszał go do wyjazdu z kraju. 

Czytaj także: 

Na Białorusi od prawie dwóch tygodni trwają protesty przeciwników Aleksandra Łukaszenki. Część białoruskiego społeczeństwa uznaje wybory wybory prezydenckie za sfałszowane. Zgodnie z oficjalnymi wynikami, głosowanie wygrał Alesandr Łukaszenka z wynikiem ponad 80 proc. poparcia. Jego główna kontrkandydatka, Swiatłana Cichanouska zdobyła niewiele ponad 10 proc. głosów. 


TVP.Info, PAP, IAR/ mbl

Czytaj także

"Ludzie zwalczają strach". Białoruski opozycjonista o masowych protestach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:47
- Represje wobec opozycji rozpoczęły się tym razem wcześniej niż zwykle w okresie wyborczym. To przelało czarę goryczy i elektorat został zmobilizowany, by głosować przeciwko Łukaszence - powiedział w Polskim Radiu 24 Anatol Labiedźka, białoruski opozycjonista. Dodał, że niskie poparcie dla Łukaszenki wzięło się z kilku przyczyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: trzecia ofiara powyborczych protestów. Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 11:47
W szpitalu w Mińsku zmarł w środę 43-letni Hienadź Szutau z Brześcia, który 11 sierpnia został postrzelony podczas protestów w tym mieście - podał portal TUT.by. Krewni dopiero po dwóch dniach odnaleźli go w mińskim szpitalu wojskowym. Miał ranę postrzałową głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wydarzenia na Białorusi. Zarembiuk: Łukaszenka rzucił wszystkie siły na protestujących

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 21:12
- Od czwartku Łukaszenka przystąpił do kontrofensywy i na ulicach pojawiło się więcej milicji, która zaczęła uprzedzać, że ludzie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej. Władza rzuciła wszystkie swoje siły, by wywierać presję na protestujących i ich liderów - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Zarembiuk (Dom Białoruski).
rozwiń zwiń