X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kalesnikawa nie dotarła na Ukrainę. Jest komentarz ukraińskich służb w sprawie opozycjonistki

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:24
Dwóch białoruskich opozycjonistów, Anton Radniankou i Iwan Kraucou, przechodzi procedurę wjazdu na terytorium Ukrainy. Maryja Kalesnikawa nie przybyła na żadne z przejść granicznych z Ukrainą - zaznaczyła ukraińska straż graniczna.
Swiatłana Cichanouska i Maryja Kalesnikawa
Swiatłana Cichanouska i Maryja KalesnikawaFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

- Na jedno z ukraińskich przejść granicznych w granicach obwodu kijowskiego w celu wjazdu na Ukrainę przybyło dwóch obywateli Republiki Białorusi, Radniankou i Kraucou. Obywatelka Republiki Białorusi Kalesnikawa na przejścia graniczne Ukrainy w celu odbycia kontroli granicznej nie przybywała - poinformował agencję Interfax-Ukraina rzecznik ukraińskiej straży Andrij Demczenko.

kolesnikowa pap 1200.jpg
"Działania poniżej jakichkolwiek standardów". Wiceminister spraw zagranicznych o porwaniu Kalesnikawej

Wcześniej białoruska straż graniczna przekazała, że Kalesnikawa i dwaj inni przedstawiciele Rady Koordynacyjnej przekroczyli granicę białorusko-ukraińską. Z kolei białoruskie media państwowe stwierdziły, że Kalesnikawa została zatrzymana podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy.


Posłuchaj
00:43 10617308_1.mp3 Maryja Kalesnikawa nie przekroczyła granicy z Ukrainą. Relacja Pawła Buszki (IAR)
 

Rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Anton Byczkouski poinformował portal TUT.by i Radio Swaboda, że "Kalesnikawa, Radniankou i Kraucou przeszli kontrolę graniczną i udali się w kierunku Ukrainy".

Natomiast media państwowe, w tym agencja BiełTA, twierdzą, że członkowie Rady Koordynacyjnej, z którymi kontakt urwał się w poniedziałek rano, "nocą uciekli za granicę", przy czym udało się to tylko dwójce, a Kalesnikawa "próbowała nielegalnie wyjechać z Białorusi, lecz została zatrzymana na granicy". "Teraz znajdują się na terytorium Ukrainy" - napisała BiełTA o Radniankowie i Kraucowie.

Posłuchaj
00:37 kalesnikowa 2.mp3 Na Ukrainę przejechali dwaj inni opozycjoniści Iwan Kraucou i Anton Radniankou. Relacja Pawła Buszki (IAR)

Czytaj także:

W poniedziałek rano Kalesnikawa została zatrzymana przez nieznanych ludzi w centrum Mińska i przestała odbierać telefon. Kontakt urwał się również z dwójką pozostałych członków Rady. Wieczorem krewni Kalesnikawej zgłosili na milicję jej zaginięcie.

Maksim Znak z prezydium Rady Koordynacyjnej uważa, że Kalesnikawa nie planowała wyjeżdżać z Białorusi. - Po sytuacji z Wolhą Kawalkawą specjalnie we czworo: ja, Radniankou, Kalesnikawa i Kraucou rozmawialiśmy o tym, co robić, jeśli dostaniemy taki sam wybór jak Łatuszka i Kawalkawa, wyjechać z kraju albo być poddanym represjom. I stanowisko Maryi Kalesnikawej było jasne, pod żadnym warunkiem nie wyjedzie z kraju, tylko pod przymusem. Przynajmniej przedwczoraj wieczorem była absolutnie o tym przekonana - oznajmił opozycjonista.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: wszystkie ugrupowania są zgodne, że największą wartością jest suwerenność i niepodległość Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 17:42
- Bez wyjątku, wszyscy mówili, że największą wartością jest suwerenność, niepodległość, niezależność i wolność Białorusi - mówił po spotkaniu z ugrupowaniami sejmowymi premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ciągu kilku dni przedstawione zostanie kalendarium działań dotyczących pomocy Polski dla Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: w Mińsku zatrzymano Maryję Kalesnikawą. Milicja zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:50
Maryja Kalesnikawa, współpracowniczka byłej kandydatki na prezydenta Białorusi Swiatłany Cichanouskiej i koordynatorka sztabu przebywającego w areszcie Wiktara Babaryki, została zatrzymana w poniedziałek w Mińsku - poinformował portal TUT.by.
rozwiń zwiń