X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy chcą powiązać fundusze unijne z praworządnością. Jest reakcja polskich dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 16:57
Niemcy, kierujące w tym półroczu pracami Unii, przedstawiły propozycję powiązania funduszy z praworządnością. Chodzi o zapisy warunkujące wypłatę pieniędzy z unijnego budżetu po 2020 roku. Polscy dyplomaci negatywnie ocenili te propozycje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Yanushevsky/ Shutterstock

Nasi dyplomaci w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką komentują krótko: "nie jest to pełna realizacja postanowień Rady". Chodzi o lipcowy szczyt, na którym powiązanie funduszy z praworządnością zostało osłabione i rozwodnione, a w ustaleniach było ponadto odniesienie do jednomyślności.

JAROSIŃSKA_JEDYNAK twitter MFiPR.jpg
57 mld euro na dotacje i pożyczki. Jarosińska-Jedynak: analizujemy zgłoszone inwestycje

Niemcy zaproponowały podejmowanie decyzji większością głosów. W dokumencie, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia, jest wprawdzie tak zwany hamulec bezpieczeństwa, czyli możliwość przeniesienia dyskusji na unijny szczyt, ale takie blokowanie decyzji nie może trwać dłużej niż 3 miesiące.

Czytaj także:

Później wniosek Komisji dotyczący wstrzymania wypłaty funduszy miałby trafić na unijną naradę ministerialną, gdzie decyzja podejmowana byłaby większością głosów. Polscy dyplomaci krytykują nie tylko brak pełnej realizacji ustaleń lipcowego szczytu, mówią też, że w niemieckiej propozycji jest sporo niejasności. - Ale oczywiście możemy i będziemy nad tym dalej pracować - powiedział jeden z polskich dyplomatów.

Posłuchaj
00:55 10653683_1.mp3 Niemcy przedstawiły propozycję powiązania funduszy z praworządnością, Polska krytykuje (IAR)

pkr

Czytaj także

"Próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw". Waszczykowski o praworządności w rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 16:18
- Praworządność nigdzie nie jest zdefiniowana, nie jest prawem europejskim i jest to tylko wzmianka. Te kwestie są pozostawione państwom członkowskim. Jest to próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw przez instytucje europejskie i o tym trzeba przypominać - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady". Czarnek o rezolucji PE ws. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 07:45
- Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja ws. praworządności w Polsce jest niczym innym, jak brakiem racjonalnego postrzegania rzeczywistości - ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek. Według niego, europosłowie PO i Lewicy, którzy byli za rezolucją, dopuścili się zdrady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rezolucja PE ws. praworządności. Węgierska komisja solidarna z Polską

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:55
Stanowisko wyrażające solidarność z Polską w obliczu rezolucji Parlamentu Europejskiego przyjęła we wtorek Komisja ds. Europejskich węgierskiego parlamentu - poinformowała węgierska agencja MTI.
rozwiń zwiń