X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Chcę, żebyście dostali to, co ja". Trump deklaruje darmową terapię COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 04:24
Prezydent Donald Trump oświadczył, że chce, aby każdy Amerykanin miał dostęp do takiej samej eksperymentalnej terapii, jakiej on został poddany oraz aby leki, które otrzymał, były darmowe. Swoją chorobę określił jako "ukryte błogosławieństwo".
Prezydent Donald Trump zadeklarował, że podejmie działania na rzecz udostępnienia Amerykanom eksperymentalnej terapii COVID-19
Prezydent Donald Trump zadeklarował, że podejmie działania na rzecz udostępnienia Amerykanom eksperymentalnej terapii COVID-19Foto: AP/Associated Press/East News

W krótkim filmie wideo nagranym w Ogrodzie Różanym Białego Domu prezydent oświadczył: "Chcę, aby każdy otrzymał takie samo leczenie jak wasz prezydent, ponieważ czuję się wspaniale i tak jakby perfekcyjnie". Swoją diagnozę określił jako "ukryte błogosławieństwo".

POTUS EN 1200 .jpg
USA: Donald Trump wrócił do pracy, ale jest pod stałą kontrolą lekarzy

"Nie zapłacicie za to"

Podczas pobytu w szpitalu wojskowym W Bethesda, w stanie Maryland, Donald Trump, u którego wcześniej wykryto koronawirusa, był leczony - jak to określono - w drodze wyjątku, eksperymentalną mieszanką przeciwciał firmy Regeneron. Skuteczność tego leku w zwalczaniu wirusa nie została jednak udowodniona. Nie ma też na razie sposobów potwierdzenia czy lek wywołuje jakieś skutki i jakie.

Czytaj także: 

Donald Trump w oświadczeniu zadeklarował, że chce, by leki, jakie sam dostawał, były szeroko dostępne w Ameryce. - Chcę, żebyście dostali to, co ja dostałem. I zrobię tak, by było to za darmo, nie zapłacicie za to - zapewnił Amerykanów. - Damy Wam ten lek, będzie za darmo, dostarczymy go szpitalom tak szybko, jak potrafimy - podkreślił.

W nagraniu, Trump, tak jak poprzednio, zdawał się pomniejszać niebezpieczeństwo COVID-19 obiecując chorym, że "szybko poczują się lepiej, tak jak ja".

biały dom free shutt 1200.jpg
Biały Dom ogniskiem koronawirusa

Postępy w rekonwalescencji

Prezydent przebywał w środę krótko w Gabinecie Owalnym Białego Domu, gdzie m.in. otrzymał informacje o huraganie Delta, który zaatakował wybrzeża południowych stanów USA oraz o perspektywach pakietu stymulującego gospodarkę. W gabinecie przebywała jednak mniejsza liczba osób, a dostęp do niego był ściśle ograniczony.

Według lekarzy Białego Domu, prezydent robi postępy w rekonwalescencji.

Wciąż jednak brak jest dokładnych informacji o stanie jego zdrowia co powoduje niepewność kiedy będzie mógł powrócić do normalnej aktywności, w tym do kampanii wyborczej przed nieodległymi już wyborami. Z uwagi na zakażenie koronawirusem Trump, który ubiega się o reelekcję, nie uczestniczy w spotkaniach wyborczych. Zapowiada jednak na Twitterze, że niedługo powróci na kampanijny szlak.


mbl

Czytaj także

"Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za COVID-19". Przemówienie Trumpa w ONZ

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 16:48
Podczas wystąpienia na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Donald Trump obarczył władze w Pekinie winą za skalę i tragiczne skutki pandemii koronawirusa. Amerykański prezydent wezwał ONZ do wyciągnięcia konsekwencji wobec Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraje obu Ameryk w czołówce zachorowań na COVID-19. Nowe dane o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 05:47
Liczba przypadków infekcji koronawirusem na całym świecie wzrosła do 33 267 563, ponad milion osób zmarło - podała w niedzielę wieczorem strona internetowa Worldometers specjalizująca się w publikowaniu statystyk w czasie rzeczywistym. Wśród pierwszej czwórce krajów w których odnotowano najwięcej ofiar są USA, Brazylia, Meksyk. 
rozwiń zwiń