X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA przeciwne uznaniu aborcji za prawo człowieka. Postulują za tym kraje europejskie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 15:55
Stany Zjednoczone po raz kolejny sprzeciwiły się uznaniu aborcji za prawo człowieka. Taki postulat wysunęły na forum ONZ państwa europejskie, które wytknęły USA pobicie kolejnego rekordu wykonywanych aborcji w kraju. 
Europejskie kraje postulują na forum ONZ, by aborcja została uznana za jedno z praw człowieka.
Europejskie kraje postulują na forum ONZ, by aborcja została uznana za jedno z praw człowieka.Foto: Shutterstock / Andrew F. Kazmierski

Kolejna konfrontacja państw europejskich z USA miała miejsce podczas Powszechnego Przeglądu Okresowego (czyli przeglądu sytuacji przestrzegania praw człowieka we wszystkich 193 krajach, będących członkami ONZ). Po raz kolejny Stany nie zgodziły się na uznanie zabiegu aborcji za jedno z praw człowieka. W odpowiedzi państwa europejskie podkreśliły, że w USA padł kolejny rekord wykonywania zabiegów przerywania ciąży. 

Hiszpania free shutt-1200.jpg
"6-latkowie mają być uczeni technik seksualnych". Afera z reformą oświaty w Hiszpanii

W odpowiedzi na zarzuty, zastępca sekretarza stanu USA Robert Destro podkreślił, że "aborcja w USA jest legalna, a Stany wspierają zarówno krajowe jak i międzynarodowe programy na rzecz zdrowia kobiet na bardzo wysokim poziomie. Odrzucamy jednak twierdzenie, że aborcja jest kwestią praw człowieka i podtrzymujemy, że należy chronić każde życie, zarówno to narodzone jak i nienarodzone". 

Ostra krytyka USA

Łącznie 14 krajów skrytykowało amerykańską politykę pro-life, jednocześnie wzywając Stany do zapewnienia powszechnego dostępu do "usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego".

Holandia, wezwała USA do uchylenia poprawki Helmsa, która ogranicza użycie zagranicznej pomocy z budżetu USA na sfinansowanie aborcji oraz uchylenia poprawki, dawniej nazywanej Polityką Miasta Meksyku, która zabrania promowania i oferowania aborcji przez zagraniczne organizacje w ramach amerykańskiego budżetu. 

Nacisk ze strony państw europejskich, został nazwany "bezprecedensowym", ale nie niespodziewanym.

westminster pap 1200 .jpg
Czerwień przypomni o prześladowaniach chrześcijan. Rozpoczyna się #RedWeek

Czytaj także:

Powszechny Okresowy Przegląd

W Przeglądzie, każdy ze 193 krajów członkowskich jest weryfikowany przez Radę Praw Człowieka w cyklu pięcioletnim. Trwająca sesja była pierwotnie zaplanowana na maj, ale została opóźniona z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Z tego powodu, większość krajów, wygłosiła swoje oświadczenia zdalnie. 

Przedstawiciele administracji Trumpa odpowiadali na wiele zarzutów kierowanych wobec USA. Dotyczyły one m.in.: stosowanie kary śmierci na poziomie federalnym, ostatnie niepokoje i protesty związane z niepokojami rasowymi oraz kilkukrotne prośby o ratyfikacje niektórych traktatów ONZ dot. praw człowieka. 

Po wysłuchani wszystkich zaleceń, administracja Donalda Trumpa może ustosunkować się do nich lub po prostu jest "odnotować" pozostawiając je bez dalszego biegu. Jednak zwolennicy ruchu pro-life liczą na stanowcze działania w tej kwestii, odnosząc się do oświadczenia Destro. 

twitter/lifesitenews.com

as

Czytaj także

"Chrońcie dzieci nienarodzone i mniejszości religijne". Trump do ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 12:41
"O kontynuacji wysiłków na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych zapewnił prezydent USA Donald Trump we wtorkowym przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W nagranym wcześniej w Białym Domu wystąpieniu prezydent wskazał też na, jego zdaniem, realne problemy świata, którym należy stawić dziś czoła: walkę z terroryzmem, handel ludźmi i niewolnictwo seksualne, prześladowania religijne oraz czystki etniczne mniejszości religijnych" - podaje portal niedziela.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referenda razem z wyborami w USA. Część stanów zalegalizuje narkotyki, nawet heroinę

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 10:34
Wyborcy w stołecznym Dystrykcie Kolumbii zdecydowali we wtorek w referendum o dekryminalizacji posiadania grzybów i roślin halucynogennych, zaś w Oregonie - wszystkich narkotyków. W co najmniej dwóch stanach zalegalizowana zostanie marihuana.
rozwiń zwiń