X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: koniec audytu wyborów w Georgii, ponowne liczenie głosów w hrabstwach Wisconsin

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 08:42
W amerykańskim stanie Georgia kończy się audyt głosowania w wyborach prezydenckich. Jego wyniki mają zostać przedstawione dzisiaj. Wczoraj sztab Donalda Trumpa złożył wniosek o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach stanu Wisconsin. Tymczasem sztab Joe Bidena kontynuuje przygotowania do przejęcia władzy.
Powyborcze protesty w Sacramento w Kalifornii.
Powyborcze protesty w Sacramento w Kalifornii.Foto: PAP/EPA/DAVID ODISHO

Audyt w Georgii polegał na ręcznym przeliczeniu prawie 5 milionów kart wyborczych. Wykazał on dotąd rozbieżności w czterech okręgach - w trzech większość głosów zdobył Donald Trump, w jednym Joe Biden. Po uwzględnieniu dodatkowych głosów przewaga kandydata demokratów nad urzędującym prezydentem zmniejszyła się z ponad 14 do niespełna 13 tysięcy głosów.

Sekretarz stanu Georgia Brad Raffensperger powiedział w telewizji CNN, że nie spodziewa się, by audyt zmienił ostateczny wynik w Georgii, gdzie zwycięstwo odniósł Joe Biden.

trump 1200 (1).jpg
Trump domaga się ponownego liczenia. Chodzi o 20 tys. głosów

Koszty dla Bidena

Wczoraj sztab Donalda Trumpa poinformował o złożeniu wniosku o ponowne przeliczenie głosów w demokratycznych okręgach Wisconsin - Milwaukee i Dane. Ponieważ w skali stanu przewaga Joe Bidena jest większa niż pół procent, sztab prezydenta USA będzie musiał ponieść koszty ponownego liczenia głosów w wysokości 3 milionów dolarów.

Z kolei Donald Trump w wystąpieniu w Białym Domu powtórzył, że stał się ofiarą oszustwa i że demokraci próbują "ukraść wybory". Większość największych stacji telewizyjnych w USA przerwała transmisję wystąpienia prezydenta, a prezenterzy oświadczyli, że Donald Trump kłamie i że nie ma żadnych dowodów na oszustwa wyborcze na dużą skalę.

Czytaj także: 

Prawnicy prezydenta Trumpa podejmują różne działania, by zablokować certyfikowanie wyborów w kluczowych stanach. Dotąd nie przedstawili oni dowodów na oszustwa wyborcze na dużą skalę. baner wybory prezydenckie w usa 2020

Tymczasem Joe Biden rozmawiał wczoraj z pracownikami służby zdrowia, którzy walczą postępującą pandemią koronawirusa. Wcześniej przedstawił listę urzędników, którzy obejmą główne stanowiska w Białym Domu. Dziś Joe Biden weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z przedstawicielami Krajowego Stowarzyszenia Gubernatorów.

pg

Czytaj także

"Bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe". Publicysta o szansach Donalda Trumpa na prezydenturę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 16:10
- Batalia sądowa na pewno będzie jeszcze trwała długo. To dziesiątki różnych procesów wytaczanych na różnych szczeblach. Ścieżki, które mogą prowadzić do tego, by Donald Trump pozostał w Białym Domu są bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA. Dr Agnieszka Bryc: Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:11
- Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę, a jeśli jest politykiem odpowiedzialnym, powinien odpowiadać za stabilność wewnątrz kraju. Jego oskarżenia podważają tymczasem bezpieczeństwo państwa i jego stabilność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
rozwiń zwiń