X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo Joe Bidena

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 10:00
Amerykańskie Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo kandydata Demokratów Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump nie uznaje jednak porażki i podtrzymuje tezę, że doszło do oszustwa.
Joe Biden
Joe BidenFoto: Oscar Ivan Lopez/ Shutterstock

W serii głosowań, które odbywały się niezależnie w stolicach 50 stanów, Joe Biden zdobył 306 głosów elektorskich, a Donald Trump - 232.

shutterstock joe biden free 1200.jpg
Joe Biden: w bitwie o duszę Ameryki wygrała demokracja

Niedługo po zakończeniu ostatniego głosowania na Hawajach Joe Biden skrytykował prezydenta Trumpa za próby podważenia wyniku wyborów. - W Ameryce politycy nie biorą sami władzy, przyznaje im ją naród - mówił, przypominając, że sztab obecnego prezydenta nie przedstawił dowodów na oszustwo wyborcze i przegrał niemal wszystkie procesy sądowe, w tym przed Sądem Najwyższym. - Naród zagłosował, wiara w nasze instytucje została zachowana, a uczciwość wyborów niepodważona - podkreślił prezydent elekt.

Posłuchaj
00:51 biden wybory.mp3 Kolegium Elektorów potwierdziło zwycięstwo Joe Bidena. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

Po głosowaniu Kolegium Elektorów kilkoro kolejnych polityków republikańskich publicznie uznało zwycięstwo Joe Bidena. Senator John Thune powiedział, że sprawa zwycięstwa w wyborach została przesądzona, a bliski sojusznik Donalda Trumpa senator Lindsey Graham powiedział, że rozmawiał z Joe Bidenem na temat nominacji w jego rządzie.

Współpracownicy Donalda Trumpa mówią jednak, że będzie on kontynuował działania zmierzające do zmiany wyniku wyborów. Kolejnym punktem procedury wyboru prezydenta USA będzie posiedzenie obu izb Kongresu, które 6 stycznia dokonają oficjalnego zliczenia głosów elektorskich.

itom

Czytaj także

"Sąd Najwyższy nie pomógł Trumpowi". Amerykanista o wyniku wyborów w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 20:35
- Przebieg dotychczasowych prób kwestionowania wyniku wyborów przez Donalda Trumpa pokazuje, że potencjału na odwrócenie całościowego rezultatu nie ma - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, ekspert do spraw amerykańskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Publicysta: w tym roku to bardzo burzliwy proces

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 17:30
- Patrząc na całość tego procesu, bardzo burzliwego w tym roku, wydaje się, że to jest reguła, do której powoli musimy się przyzwyczajać. Pamiętajmy, że w 2016 roku też były protesty w Arizonie przeciwników Donalda Trumpa, którzy chcieli, by republikańscy elektorzy zagłosowali na Hillary Clinton - powiedział gość Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń