X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA wprowadza sankcje na Nord Stream 2. Na liście m.in. rosyjska spółka KVT-RUS

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 17:37
Pracująca przy budowie Nord Streamu 2 barka do układania rur Fortuna i jej armator, rosyjska spółka KVT-RUS, zostały objęte amerykańskimi sankcjami - ogłosiło ministerstwo finansów USA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hlopex
krasnodębski IMG_7921.jpg
"Czas skończyć z hipokryzją". Prof. Krasnodębski o stanowisku Niemiec ws. Nord Streamu 2

Podmioty te zostały wpisane na tzw. listę SDN (Specially Designated Nationals). Wprowadzono je na nią w ramach ustawy CAATSA ("Ustawa o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje").

Czytaj także:

Amerykańskie władze - jak donosiły media - poinformowały w poniedziałek o tym zamiarze rząd Niemiec oraz swych pozostałych europejskich partnerów.

shutterstock nord stream 2 free gazociąg 1200.jpg
Budowa gazociągu Nord Stream 2. Płomecka: Gazprom obawia się amerykańskich sankcji

Podmioty włączone na listę SDN dotyczy zamrożenie przechowywanych w USA środków. Nie mają także możliwości prowadzenia interesów z obywatelami USA.

Według danych Refinitiv dotyczących śledzenia statków, Fortuna jest zakotwiczona na Morzu Bałtyckim w pobliżu Rostocku w północnych Niemczech.

***

Gazociągi Nord Stream i Nord Stream 2 (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP) Gazociągi Nord Stream i Nord Stream 2 (opr. Adam Ziemienowicz, Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

Zgoda na dalszą budowę Nord Streamu 2 wstrzymana. Powodem skargi ekologów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:15
Wydane przez Federalny Urząd Żeglugi Morskiej i Hydrografii (BSH) zezwolenie na natychmiastowe wznowienie budowy niemieckiego odcinka gazociągu Nord Stream 2 po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec zostało zawieszone wskutek zaskarżenia go przez dwie organizacje ekologiczne - podał w poniedziałek BSH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA nałożą sankcje na statek używany przy budowie Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 23:31
Rosyjski statek "Fortuna" kładący gazociąg Nord Stream 2 zostanie objęty amerykańskimi sankcjami - poinformował rzecznik prasowy niemieckiego Ministerstwa Ekonomii. Wcześniej Stany Zjednoczone przekazały tę informację władzom Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jakóbik: Nord Stream 2 jest problemem politycznym i gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 11:15
- Projekt jeszcze przed rozpoczęciem tłoczenia gazu dzieli państwa europejskie, podważa wspólną politykę na rzecz zmniejszenia zależności od gazu rosyjskiego (…). Jego celem jest też osłabienie Ukrainy, co jest sprzeczne z polityką wschodnią UE - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (portal biznesalert.pl).
rozwiń zwiń