X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaproszenie na szczyt i nadzieja na poprawę stosunków. Szefowie KE i RE o nowym prezydencie USA

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 10:08
Szef Rady Europejskiej zaproponował stworzenie nowego paktu Unii ze Stanami Zjednoczonymi. Charles Michel mówił o tym na sesji plenarnej Europarlamentu i zaprosił do Brukseli Joe Bidena, który dziś zostanie zaprzysiężony na nowego prezydenta USA. Przewodnicząca Komisji mówiła o przyjacielu Europy w Białym Domu.
Prezydent elekt USA Joe Biden z małżonką
Prezydent elekt USA Joe Biden z małżonkąFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Przewodniczący Rady Charles Michel powiedział, że trzeba otworzyć nowy rozdział we wzajemnych relacjach i strategicznym partnerstwie tworząc nowy pakt na rzecz silniejszej Europy i silniejszych Stanów Zjednoczonych.

Trump PAP-1200.jpg
Koniec prezydentury Donalda Trumpa. Co teraz planuje odchodzący przywódca USA?
Posłuchaj
00:55 EU USA Pło IAR.mp3 Szefowie unijnych instytucji o relacjach z USA za prezydentury Joe Bidena. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Zaproszenie dla Joe Bidena

Wymienił wzmocnienie współpracy w kwestiach bezpieczeństwa, w walce z koronawirusem i zmianami klimatycznymi, w odbudowie gospodarek po pandemii oraz zagwarantowaniu wolnego handlu. - To nie będzie łatwe, ale myślę, że wspólnie staniemy na wysokości zadania - powiedział Charles Michel.

Zaprosił Joe Bidena na unijny szczyt z udziałem europejskich przywódców, który toczyłby się równolegle ze szczytem NATO. - Jesteśmy gotowi, chcemy się spotkać, chcemy współpracować z USA, aby stworzyć coś co pozwoli Europie i USA stać się silniejszymi - dodał przewodniczący Rady.

Czytaj również:

Szefowa KE: mamy przyjaciela w Białym Domu

1200_Trump_Forum.png
"To tylko uwiarygadnia przekaz Trumpa". Kożuszek o cenzurze Twittera i przyszłości mediów społecznościowych

Na dobrą współpracę i poprawę relacji Unii ze Stanami Zjednoczonymi liczy szefowa Komisji Ursula von der Leyen. - Jesteśmy gotowi rozpocząć na nowo relacje z naszym najstarszym i najbardziej zaufanym partnerem. Po czterech długich latach Europa ma przyjaciela w Białym Domu - dodała szefowa Komisji.

Za czasów Donalda Trumpa wzajemne kontakty, zwłaszcza te handlowe, były napięte. Różnice zdań utrzymywały się także w polityce klimatycznej. Unia z zadowoleniem przyjęła deklaracje nowej amerykańskiej administracji o powrocie Stanów Zjednoczonych do porozumienia paryskiego.

jmo

Czytaj także

Wiceprezydent na kacu, kowboje i dużo martwych ptaków. Najdziwniejsze epizody związane z zaprzysiężeniem prezydentów USA

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 06:00
Nad przebiegiem jednego z najważniejszych wydarzeń w politycznym kalendarzu Stanów Zjednoczonych czuwa sztab organizatorów i agentów tajnych służb. Nie zawsze tak było, a uroczystość i jej oprawa przybierały najróżniejsze formy: od gorączkowej improwizacji, po graniczące z kiczem festyny. Nie brakowało też spektakularnych wpadek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fanklub prezydenta Bidena. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 20:27
Choć Borys Budka i inni młodsi politycy PO czasów PRL nie mogą dobrze pamiętać, żyje w nich wiernopoddańcza postawa i marzenie, że skoro naród sam nie chce rządów opozycji (tak jak kiedyś nie chciał komunistów) to przecież władzę tę może zainstalować ktoś z zewnątrz: Bruksela, Berlin albo… Waszyngton - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń